ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاثیر شبکه‌های اجتماعی در نهادینه کردن باورهای نادرست در خانواده

تاثیر شبکه‌های اجتماعی در نهادینه کردن باورهای نادرست در خانواده

ایسنا/ مسئول واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: شبکه‌های اجتماعی مکانی مجازی برای برقراری ارتباط بین دو یا چند نفر است که فی نفسه یک معضل نیست؛ اما آن‌چه که باعث شده امروز این شبکه‌ها به یک معضل بزرگ فرهنگی و اجتماعی تبدیل شود، استفاده پیش از آموزش و بدون مدیریت است.
مریم اثباتی افزود: اگر شبکه‌های اجتماعی قابلیت استفاده مثبت نداشتند قطعاً نمی‌توانستند پیام جدید مقام معظم رهبری به جوانان اروپا را به این خوبی منتشر کنند. لکن متأسفانه امروز در جامعه ما، استفاده‌های ناصحیح فراوانی از آن می‌شود و حتی در این مسیر بدون آن‌که بدانند از آن استقبال هم می‌کنند.
وی تصریح کرد: توسعه و سهولت در برقراری ارتباط صمیمانه بین دختر و پسر، ترویج بیکاری، اتلاف وقت، عدم توجه به کار و تلاش، تن پروری، مشغول کردن ذهن و فکر به امور بی ارزش، ضرر به اقتصاد خانواده، از بین بردن حیا و ادب در گفتار و رفتار، نابودی احساس مسئولیت نسبت به مشکلات دیگران و شایعه پراکنی از جمله تأثیرات منفی و مخرب شبکه‌های اجتماعی است.
اثباتی افزود: این شبکه‌های مخرب با شتاب، به سوی نهادینه کردن باورهای نادرست حرکت می‌کنند و با تبلیغات نامناسب در صدد ترویج فرهنگ غلط مانند گرایش به تجمل گرایی، توجه به تزئینات و امور غیر ضروری و از بین بردن یا سست کردن ارزش‌ها و اعتقادات دینی و ملی هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که « چرا سن استفاده از شبکه‌های اجتماعی پایین آمده است؟» اظهار کرد: جذابیت و تنوع موضوعات، ویژگی‌های بارز شبکه های اجتماعی است که دشمن بسیار به این نکته توجه داشته و روی آن سرمایه گذاری می‌کند و این دو عامل در جذب نوجوانان و جوانان بسیار مؤثر است.

اثباتی یادآور شد: علاوه بر بحث جذابیت، گاهی نادانسته، پدرها و مادرها و رسانه‌های داخلی هم، گسترش استفاده از آن‌ها را سبب می‌شوند. برای نمونه تبلیغ تبلت به وسیله یک کودک در تبلیغات تلویزیونی و نیز خرید تلفن‌های همراه توسط والدین برای کودکان و نوجوانان، ناخودآگاه این زمینه را فراهم می‌کند که کودک به راحتی وارد این محیط‌ها شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده