ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اولین دستگاه استخوان یاب و جسدیاب کشور رونمایی شد

اولین دستگاه استخوان یاب و جسدیاب کشور رونمایی شد

ایرنا/ مدیر شرکت تحقیقاتی آریا فنون قومس سازنده این دستگاه گفت: فرآیند کاری این دستگاه سیگنالی است به این صورت که سیگنالی از رادار فرستاده می شود و رادار از بارتاب سیگنال قادر به شناسایی محل قرارگیری، وزن و عمق استخوان است.

محمد پازوکی با اشاره به آغاز تحقیقات میدانی برای ساخت دستگاه استخوان یاب از 6 ماه گذشته، خاطرنشان کرد: اولین آزمایش عملی این دستگاه یافتن بقایای شهیدی در منطقه طلائیه بود.
این دستگاه به عنوان اختراع در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به ثبت رسیده و وزن کم و حمل و نقل آسان و فرآیند کاری دقیق از ویژگی مهم آن است.

محمد وکیلی استاندار سمنان، ساخت این دستگاه را نمونه ای توانمندی جوانان نخبه جامعه دانست و بر اعمال راهکارهایی برای تبدیل دانش نخبگان علمی و دانشگاهی به اشتغال و توسعه اقتصادی جامعه تاکید کرد.

وی افزود: بسیاری از تولیدات نخبگان دانشگاهی در ایران نمونه خارجی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت وجود نمونه خارجی نیز جوانان علمی ایران با مهندسی معکوس هزینه تولید برخی دستگاه ها را برای کشور چندین برابر کاهش می دهند که دستاورد مهمی است.

استاندار سمنان افزود: فعالیت علمی نخبگان دانشگاهی در پارک علم و فناوری باید به رشد اقتصادی و توسعه این استان کمک کند.

178 شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان فعالیت دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده