ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علیزاده طباطبایی: «مردم امروز» همچنان در انتظار تصمیم دادستان تهران است

علیزاده طباطبایی: «مردم امروز» همچنان در انتظار تصمیم دادستان تهران است

تسنیم/ پرونده روزنامه توقیف شده مردم امروز که اوایل بهمن ماه سال گذشته قرار مجرمیت آن صادر شده، همچنان در انتظار تصمیم دادستان تهران مبنی بر تایید یا رد قرار مجرمیت صادره است.

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع مدیرمسئول روزنامه توقیف شده مردم امروز درباره آخرین وضعیت این پرونده به تسنیم گفت: در مراجعه‌ای که روز گذشته(چهارشنبه) به شعبه بازپرسی داشتم، هیچ تغییری در وضعیت پرونده ایجاد نشده است.
وی افزود: بازپرس قرار مجرمیت را صادر و پرونده را برای دادستان ارسال کرده اما هنوز دادستان تصمیمی مبنی بر تایید یا رد قرار مجرمیت نگرفته است.
بر اساس این گزارش، روزنامه مردم امروز پس از 19 شماره انتشار، با دستور شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل انتظار مطلبی تحت عنوان «من هم شارلی هستم» توقیف شد.
پس از توقیف روزنامه، مدیرمسئول آن 29 دی 93 برای تفهیم اتهام و اخذ دفاعیات به دادسرا احضار و قرار شد چهارشنبه هفته گذشته (یکم بهمن) جلسه بازپرسی برگزار شود اما بازپرس جلسه تفهیم اتهام را پس از دو بار تعویق به ششم بهمن ماه موکول شد.
در نهایت مدیر مسئول مردم امروز در شعبه بازپرسی حضور یافت و پس از تفهیم عنوان اتهامی توهین به مقدسات و ارایه دفاعیات، بازپرس برای وی قرار وثیقه 100 میلیون صادر کرد که مبلغ وثیقه صادر شده از سوی متهم تودیع شد.
علاوه بر توقیف روزنامه مردم امروز از سوی دادستانی تهران، هیئت نظارت بر مطبوعات نیز در جلسه روز 29 دی خود پروانه انتشار روزنامه یاد شده به‌ استناد بند ٧ ماده ٦ قانون مطبوعات و همچنین ماده ٢٧ این قانون، لغو و پرونده آن را به مرجع قضایی ارجاع کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده