ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرعامل کشتیرانی: تحریم مجدد شرکت‌های کشتیرانی توسط اتحادیه اروپا جای بحث دارد اقدام حقوقی نمی‌کنیم

مدیرعامل کشتیرانی: تحریم مجدد شرکت‌های کشتیرانی توسط اتحادیه اروپا جای بحث دارد/ اقدام حقوقی نمی‌کنیم

تسنیم/ مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که در شرایطی که توافق هسته‌ای در حال انجام است اقدام اروپایی‌ها برای تحریم دوباره کشتیرانی جای بحث دارد، گفت:‌ آمادگی راه‌اندازی خطوط کشتیرانی به اروپا را به شرط توافق هسته‌ای داریم.

محمدحسین داجمر در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: مدتی پیش این صحبت بود که دوباره شرکت کشتیرانی را در لیست تحریم قرار دهند، دادگاه اتحادیه اروپا به دلیل عدم وجود مستندات منطقی مبنی بر دخالت کشتیرانی در مباحث هسته‌ای، شرکت کشتیرانی را از لیست تحریم خارج کرده بود.
وی با یادآوری این‌که مدت تجدیدنظر این رای طی شد و اقدامی در این زمینه صورت نگرفت، تصریح کرد: این شرکت‌ها قاعدتا مشمول تحریم نیستند و اتحادیه اروپا می‌خواست یک مصوبه جدیدی برای تحریم کشتیرانی تصویب کند.
وی تاکید کرد: قاعدتا با توافق و لغو احتمالی مصوبه شورای امنیت بحث تحریم کشتیرانی نیز تابع این مسائل است.
وی با بیان این‌که در دوره چند ماه مانده به توافق احتمالی انتظار این‌که گشایشی روی دهد، نبوده است، ادامه داد: در شرایطی که توافق در حال انجام است این‌که چرا اروپایی‌ها این کار را کرده‌اند جای بحث دارد.
مدیرعامل کشتیرانی با بیان این‌که در صورت توافق هسته‌ای آمادگی برای فعال کردن خطوط کشتیرانی به اروپا را داریم، بیان کرد: البته باید اول تجارت اتفاق بیفتد تا متعاقب آن باری برای حمل وجود داشته باشد، از این رو باید ابتدا مسائل بانکی و تحریم‌ها برطرف و تجارت بین ایران و اروپایی‌ها فعال شود و در این فاصله آمادگی فعال کردن خطوط کشتیرانی به این قاره را داریم.
داجمر در پاسخ به این پرسش که آیا در رابطه با اقدام اتحادیه اروپا در تحریم دوباره کشتیرانی اقدام حقوقی انجام خواهید داد، گفت: خیر، باید ببینیم در طول حدود سه ماه باقیمانده در بحث توافق هسته‌ای سیاستمداران چه کاری انجام می‌دهند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده