ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صالحی: اولین مجتمع سوخت مجازی بوشهر طراحی و ساخته شد

صالحی: اولین مجتمع سوخت مجازی بوشهر طراحی و ساخته شد

تسنیم/ رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اولین مجتمع سوخت مجازی بوشهر طراحی و ساخته شد.

علی‌اکبر صالحی رئیس سازان انرژی اتمی صبح امروز پنجشنبه در حاشیه مراسم نهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز از چند دستاورد رادیو دارو رونمایی می‌کنیم، گفت: دستاوردهایی در مورد لیزر داریم که به سرعت در حال پیشرفت هستند و همچنین در حوزه ابزارهای انداز‌ه‌گیری مثل سطح‌سنج‌ها دستاوردهای ارزشمندی داریم.
وی با بیان اینکه دستاوردهای ارزشمندی داریم که می‌تواند در حد سوخت 20 درصد دارای اهمیت باشد، تصریح کرد: اولین مجتمع سوخت بوشهر که قرص‌های سوخت آن سربی است، بهره‌برداری می‌شود اما بقیه جزئیات مجتمع سوخت آن واقعی است. از ابتدا هم می‌خواستیم اطمینان حاصل کنیم که ما می‌توانیم سوخت بوشهر را بسازیم که اولین قدم آن برداشته شد و جای سپاس از دانشمدان هسته‌ای ما را دارد.
صالحی در پاسخ به این سوال که ساخت این مجتمع سوخت چه واکنش‌های بین‌المللی در پی خواهد داشت؟ گفت: ما در ارتبا ط با ذخایر اورانیوم، 8 تن ذخیره داریم که طبق تفاهم لوزان باید آن را به 300 کیلو کاهش دهیم بنابراین یکی از راه‌های تبدیل کردن اورانیوم، ساخت قرص سخت است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده