ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران عضویت چندنهاد سازمان ملل را بدست آورد

ایران عضویت چندنهاد سازمان ملل را بدست آورد

ایرنا/ جمهوری اسلامی ایران در جریان انتخابات تعیین اعضای نهادهای وابسته به شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد سهمیه اختصاص داده شده به کشورهای آسیا و اقیانوسیه را کسب کرد.
براین اساس،ایران توانست عضویت کمیسیون پیشگیری از جرم و عدالت کیفری، هیات اجرایی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و کمیته جایزه جمعیت ملل متحد را به مدت 3 سال از ابتدای سال 2016 کسب کند.عضویت ایران در این نهادها قبلا به تایید کشورهای آسیا و اقیانوسیه رسیده بود.

همچنین درجریان انتخابات تعیین نمایندگان قاره های آسیا و اقیانوسیه جهت عضویت در کمیسیون مواد مخدر، با توجه به تعدد کشورهای نامزد عضویت از گروه آسیا و اقیانوسیه، توافق بین کشورهای این گروه بر سر تعیین نمایندگان گروه ممکن نشد و در نتیجه کار به رای گیری در سطح اکوسوک کشید که در نهایت ایران توانست با کسب رای مثبت اکثریت اعضای این رکن سازمان ملل متحد به مدت 4 سال دیگر به عضویت این نهاد مهم بین­المللی درآید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده