ایران عضویت چندنهاد سازمان ملل را بدست آورد

ایران عضویت چندنهاد سازمان ملل را بدست آورد

ایرنا/ جمهوری اسلامی ایران در جریان انتخابات تعیین اعضای نهادهای وابسته به شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد سهمیه اختصاص داده شده به کشورهای آسیا و اقیانوسیه را کسب کرد.
براین اساس،ایران توانست عضویت کمیسیون پیشگیری از جرم و عدالت کیفری، هیات اجرایی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و کمیته جایزه جمعیت ملل متحد را به مدت 3 سال از ابتدای سال 2016 کسب کند.عضویت ایران در این نهادها قبلا به تایید کشورهای آسیا و اقیانوسیه رسیده بود.

همچنین درجریان انتخابات تعیین نمایندگان قاره های آسیا و اقیانوسیه جهت عضویت در کمیسیون مواد مخدر، با توجه به تعدد کشورهای نامزد عضویت از گروه آسیا و اقیانوسیه، توافق بین کشورهای این گروه بر سر تعیین نمایندگان گروه ممکن نشد و در نتیجه کار به رای گیری در سطح اکوسوک کشید که در نهایت ایران توانست با کسب رای مثبت اکثریت اعضای این رکن سازمان ملل متحد به مدت 4 سال دیگر به عضویت این نهاد مهم بین­المللی درآید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران عضویت چندنهاد سازمان ملل را بدست آورد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X