ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله آفتاب یزد سردار فیروز آبادی جزو مسئولین نظام است؟!

سرمقاله آفتاب یزد/ سردار فیروز آبادی جزو مسئولین نظام است؟!

آفتاب یزد/ «سردار فیروز آبادی جزو مسئولین نظام است؟!» عنوان یادداشت روز روزنامه آفتاب یزد به قلم سید علیرضا کریمی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

در مورد توافق لوزان در چند روز گذشته بسیار گفته و شنیده شده است .
می توان به جرات گفت اکثر قریب به اتفاق صاحب نظران و کارشناسان متفق القول هستند که رسیدن به بهتر از توافق فوق ممکن نبوده است .ملت هم به انحای مختلف بر دیپلماسی دولت روحانی مهر تایید زده اند که حضور خیابانی تنها گوشه ای از آن بوده است . دراین میان می ماند عده قلیلی «دلواپس» که متاسفانه فقط می گویند «تفاهم لوزان بد است» و پاسخی برای این سوال ندارند که اگر این تفاهم و این مقدمه چینی برای رسیدن به توافق پایانی ناخوشایند است چه توافقی خوب است و اصولا توافق مدنظر ایشان چه ویژگی ها وخصوصیاتی دارد؟ضمن آنکه در دولت مورد حمایت دلواپسان از ِقبل آن همه مذاکره چه چیز دست گیر کشورمان شد و چرا پس از هر دور گفتگو قبل از آنکه جلیلی به تهران برسد تحریم های جدید علیه کشورمان به تصویب می رسید ؟! جالب آن جاست در آلماتی هم که زمزمه های مقدمه یک توافق شنیده می شد اطلاعات منتشر شده حاکی از آن بود که امتیازهایی که تیم مذاکره کننده جلیلی بر روی آن به توافق رسیده بود بیشتر از امتیازهای تفاهم لوزان است.اینکه برخلاف امروز آن زمان نمی گذاشتند روزنامه نگاران و ژورنالیست ها در مورد مذاکرات هسته ای بنویسند دلیل نمی شود فراموش کنیم در 8 سال گذشته چه بر ما و مردم رفته است! ضمن آنکه در مناظره های انتخابات ریاست جمهوری گوشه ای از ابتکارات (!)
تیم مذاکره کننده قبلی در برابر دو دیپلمات با سابقه کشورمان ( حسن روحانی و علی اکبر ولایتی ) به نمایش در آمد.همه این ها را گفتم تا بگویم خوشبختانه وحدت و همدلی مورد انتظار برای رسیدن به یک توافق نهایی خوب در تیر ماه سال جاری محقق شده و به جرات می توان گفت امید مردم امروز بیش از گذشته است.
این در حالیست که چند روز پیش زمانی‌که هنوز مسئولان بلند پایه کشورمان در حال براندازو برآورد تفاهم لوزان بودند حمید رسایی در جلسه اول مجلس در سال نو گفته بود: «دولت خودش به خودش تبریک می‌گوید.آقای ظریف به آقای روحانی تبریک می گوید و آقای روحانی به آقای ظریف تبریک می گوید . پس اگر این پیروزی بزرگی است چرا مسئولان دیگر چیزی نمی گویند؟» این نماینده مجلس با این جمله قصد داشت القاء نماید که تفاهم لوزان فقط از دید خود دولت یک پیروزی شمرده می شود و دیگر مقامات کشورمان تصور دیگری دارند . از آنجایی هم که «مردم» از منظر این افراد مهم شمرده نمی شوند شادی و جشن آنان نیز اصلاً موضوع مهمی نیست!
حال پس از گذشت کمتر از یک هفته از قرائت بیانیه لوزان غالب مقامات بلندپایه کشورمان از سردار فیروز آبادی گرفته تا سردار عزیزجعفری و رئیس قوقضائیه و رئیس مجلس و بسیاری از نمایندگان مجلس و همچنین دبیرکل حزب الله لبنان شیخ حسن نصرالله تفاهم لوزان را مهم و تایید نموده اند. آنان با صراحت به تقدیر و تشکر از ظریف و دیپلماسی دولت پرداخته و این موفقیت را تبریک گفته اند.
حال این سوال روشن از حمید رسایی مطرح است ؛ آیا به نظر وی همچنان ظریف به روحانی و روحانی به ظریف در حال تبریک گفتن هستند؟! و آیا سردار فیروزآبادی جزء مسئولان نظام شمرده می‌شود یا خبر ؟!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده