ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز چهارمین کنفرانس مهندسی و فیزیک پلاسما در یزد

به گزارش ایرنا، در این کنفرانس دو روزه شماری از استادان، صنعتگران، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان مهندسی و فیزیک پلاسما مقاله ها و دستاوردهای خود را در حوزه مهندسی و فیزیک پلاسما به صورت سخنرانی و ارایه پوستر ارائه می کنند.
محورهای این همایش شامل کاربرد پلاسما در نانوتکنولوژی، امواج در پلاسما و ناپایداری‌ ها، روش‌ های اندازه ‌گیری در پلاسما، توکامک، پلاسماهای کانونی و تنگش پلاسما، روش های عددی و شبیه سازی پلاسما، تکنولوژی های لایه نشانی به کمک پلاسما، پلاسماهای غباری، پلاسماهای همجوشی اینرسی و مغناطیسی و پلاسماهای کم فشار در فرکانس های مختلف است.
پلاسماهای فشار اتمسفری و پلاسما در مایعات، پلاسماهای اختر فیزیکی و پلاسمای فضایی و سایر پلاسماهای طبیعی، لامپ های پلاسمایی، منابع تابش، باریکه های ذرات و چشمه های یونی، کاربردهای پلاسما در بیولوژی، پزشکی، صنایع غذایی و رفع آلودگی محیطی، برهم کنش لیزر، پلاسما، لیزرهای الکترون آزاد، لیزرهای اشعه x و شتاب ذرات، ترمودینامیک و شیمی پلاسما و فرایندهای انتقال در آن، کاربرد پلاسما در صنایع هوایی، مخابرات و تولید انرژی و کاربرد پلاسما در پردازش مواد، سطوح و صنایع نفت و گاز نیز از دیگر محورهای این همایش است.
هدف از برگزاری این همایش شناسایی مراکز فعال علمی، دانشگاهی و صنعتی در زمینه مهندسی و فیزیک پلاسما، ایجاد بستری مناسب در راستای همکاری‌های علمی بین اساتید و دانشجویان و تشکیل شبکه علمی بین مراکز فعال در این زمینه، عرصه ‌ای برای تبادل اطلاعات علمی و بهره‌مندی محققین از دستاوردهای پژوهشی سایر پژوهشگران، جمع‌آوری دانش و پیشرفت‌ های صورت گرفته در زمینه پلاسما و معرفی مراکز صنعتی در زمینه پلاسما و برقراری ارتباط آنها با مراکز علمی عنوان شده است.
8068/7532

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده