ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انجمن کتابداری ایران به برنامه راهبردی روزآمد نیاز دارد

به گزارش ایرنا جعفر مهراد، پنجشنبه در همایش ملی 'نقش انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران در توسعه علم' در شیراز بیان کرد: مراکز و انجمن های علمی از جمله انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران باید با ایفای نقش فعال، ارزش های استفاده از اطلاعات علمی را به عنوان دو رکن توسعه ای به نهادهای علمی و اقتصادی کشور معرفی کند.
وی اظهار داشت: همچنین در مراوده با کشورهای دیگر، رعایت اصول همکاری ضروری است زیرا این امر به آهنگ تغییرات و پیشرفت علمی و اقتصادی در ایران شتاب بیشتری می دهد.
این چهره ماندگار علم اطلاعات و دانش شناسی افزود: انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران در طول سال ها، هم افزایی و همکاری های خود را در سطح ملی و جهانی برقرار کرده و در داخل کشور با گروه های آموزشی علم اطلاعات و دانش، همکاری مناسب و گسترده ای دارد.
مهراد، با بیان اینکه انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران توانسته از مباحث علمی کشور پشتیبانی کند، افزود: این انجمن سازمانی مردم نهاد است که می تواند برای تمام کتابخانه ها، مراکز مطالعات علمی، موسسه های علمی و آموزشی کشور شریکی ارزشمند به شمار آید.
رئیس بخش علم اطلاعات ودانش شناسی دانشگاه شیرازاظهارکرد: انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران باموسسه های علمی مختلف و جامعه مدنی وارد گفت و گو شده و خدمات خود را به تمام کتابخانه ها و مراکز اطلاعات علمی در استان های مختلف کشور با هدف حرکت به سوی توسعه علمی ارائه می دهد.
او گفت: شهرت و اعتبار این انجمن به عنوان یک نهاد مورد وثوق عمدتا بر اساس دو وجه دانش فنی و تخصصی و ماموریت فرهنگی استوار است.
مهراد افزود: بر این باورم که تنوع کتابخانه ها، تعدد دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، سرمایه ای است که به انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران برای به اشتراک گذاردن تجربه ها و مبادله ایده ها با رویکرد تعمیق و توسعه پیشرفت های علمی کشور کمک می کند.
جایگاه انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران در راهبری اسناد بالا دستی، انجمن های علمی و حرفه ای و جایگاه آنها در توسعه پایدار، نقش انجمن در مدیریت و توسعه سرمایه انسانی و انجمن در قلمرو آموزش از جمله محورهای مورد بحث در همایش ملی 'نقش انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران در توسعه علم' است.
همچنین نقش انجمن در ارتقا و توسعه علم اطلاعات و دانش شناسی و انجمن و بسترسازی برای توسعه گفتمان علمی از دیگر محورهای این همایش است.
این همایش تا فردا (جمعه) در شیراز ادامه دارد.
3002 / 6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده