ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معلمان مولف از ارکان مهم فرهنگ سازی در جامعه هستند

حمیدرضا کفاش روز پنجشنبه در نخستین همایش معلمان مولف خراسان رضوی در مشهد افزود: تالیفات و آثار معلمان قابلیت ایجاد جریان فرهنگی را دارد و به همین دلیل معلم مؤلف می تواند یک رکن مهم در فرهنگ سازی جامعه باشد.
وی اظهار کرد: نوشته های یک معلم علاوه بر فرهنگ سازی می تواند در مخاطب خود موجب ایجاد تغییر شود.
وی با بیان اینکه اصل نوشتن از اقدامات مثبت در جامعه است گفت: اگر تالیف تاثیر گذار باشد و جریان فرهنگی و اجتماعی ایجاد کند بسیار پسندیده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش، معلمان مولف را دارای جایگاه ویژه در بین نویسندگان دانست و افزود: به دلیل اینکه معلمان از روحیه و نیاز های دانش آموز به عنوان مخاطبان اصلی خود آگاهی کافی و لازم دارند قادر به تالیف کتاب هایی هستند که راهگشای مشکلات دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه در عرصه های مفاهیم ارزشی نیایش و دعا، داستان، رمان، تربیت اجتماعی و سیاسی کتاب های ماندگار و اثر گذار نیاز داریم اظهار کرد: برای نویسندگان عمده ترین مسئله انتخاب سوژه است و بسیار مهم است که سوژه خوب انتخاب و موضوع به روز باشد.
وی گفت: معلم بودن به انتقال معلومات ختم نمی شود بلکه باید در جامعه نقش جریان سازی انقلابی داشت و تنها کسی که می تواند این مهم را محقق سازد معلم مؤلف است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در این استان ۶۰۰ معلم مؤلف و هزار معلم محقق داریم که تحقیقات آنها را در تصمیمات خود دخیل کرده و معتقدیم گل سرسبد معلمان استان خراسان رضوی، معلمین مؤلف هستند زیرا علاوه بر تعلیم و تربیت قلم در دست گرفته و ایده پردازی می کنند.
سید جواد حسینی با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش در این اداره کل افزود: سه هزار و ۸۰۰ کار پژوهشی در پژوهش سرای عباس زادگان مشهد انجام شده است.
وی اظهار کرد: بهره گیری از راهبردهای مطرح شده در این پژوهش ها در برنامه و دستور کار است.
وی طرح قشر بندی معلمین مؤلف را یکی از ۱۰۳ طرح ابداعی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی اعلام کرد و گفت: در این طرح معلمان به ۱۸ حرفه مختلف تقسیم شده اند.
حسینی قشرهای مختلف معلمین را در کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت اثرگذار دانست و افزود: هدف از این کار ایجاد ارتباط نظام مند با معلمان است و هم اکنون ۱۴۷ پزشک معلم در گروهی هفت نفره نظرات و پیشنهادات قشر پزشکان معلم را در حوزه سلامت به آموزش و پرورش اعلام می کنند.
استان خراسان رضوی دارای حدود 90 هزار معلم است که هفت درصد معلمان کشور را تشکیل می دهند.
7496 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده