ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایش فعالیت واحد های بی خطر سازی زباله های بیمارستانی در پیرانشهر

بگزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر گفت: این پایش که با حضور نماینده معتمد آزمایشگاه ، کارشناس بهداشت محیط بیمارستان و با نظارت کارشناس محیط زیست صورت گرفته است ، بر اساس ضوابط قانون مدیریت پسماند و در راستای اجرای مصوبات زباله های عفونی به منظور اطمینان از صحت فعالیت و سالم بودن دستگاه بی خطر ساز صورت گرفته است.

طه ایزان ، با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به پایش پسماندهای عفونی با توجه به مخاطرات مهم این پسماندها بر منابع آب و خاک افزود: دستگاه اتوکلاو بیمارستان پیرانشهر روزانه بطور میانگین 170 کیلوگرم زباله خطرناک را در سه دوره با ظرفیت هر سیکل 50 کیلوگرم به زباله بی خطر تبدیل می کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر افزود : مطابق ماده 7 قانون مدیریت پسماندها و دفع پسماندهای پزشکی و ویژه ، تولید کننده بی‌خطر سازی را در مبدأ انجام میدهد که تمام پسماندهای عفونی به محل دیگری انتقال می یابد و توسط یک دستگاه هیدرو اتوکلاو بصورت کاملاً بهداشتی بی‌خطرساز شده و پس از بی خطرسازی و اطمینان از نبود هرگونه عفونتی به سایت این شهرستان منتقل می شود.

انتهای پیام/

 

 

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده