ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وجود ۴۳ هزار مدرسه کمتر از ۵۰ دانش‌آموز در کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نوید‌ی ادهم در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان همدان در باشگاه معلمان اظهار کرد: کشور رو به سوی یک آینده امیدبخش و به سمت دنیای علم محوری و دانش‌بنیانی در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه اگر خیری در زمینه مدرسه‌سازی آگاهانه قدم برداشته وظیفه و نقش خود را به خوبی در جامعه ایفا کرده است، افزود: امسال شاهد این هستیم که در استان همدان حدود ۳۰ میلیارد تومان از جانب خیران در امر مدرسه‌سازی تعهد کاری داده شده است.

دبیر کل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این آمار نشان دهنده روحیه مشارکتی مردم با فرهنگ همدان در عرصه مدرسه‌سازی است.

وی با بیان اینکه ساختن مدرسه توسط خیران به مانند ظرفی است که باید با مظروف خود یعنی نسل جدید، همخوانی داشته باشد، گفت: مدرسه‌ای که خیران می‌سازند ۵۰ تا ۱۰۰ سال دیگر در کشور پابرجاست؛ بنابراین باید برای فردای کشور نه برای امروز و دیروز مدرسه ساخته شود.

نویدی ادهم با بیان اینکه دانش‌آموزان امروز به دلیل تحولات محیطی و تغییرات جامعه تشنه هستند در حالی که تا دیروز گرسنه بودند، ادامه داد: خدمات‌رسانی خیران و سیستم آموزش‌ و‌ پرورش نیز باید نسبت به محیط امروز و تحولات آینده جامعه با توجه به نیازهای آن جامعه در امر مدرسه‌سازی تغییر کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر تا دیروز مدرسه‌سازی مساوی با  ساختن چند کلاس درس بود، امروز برخلاف گذشته مدرسه علاوه بر کلاس درس برای علم‌آموزی به فضاهایی همچون تربیت بدنی، تربیت زیستی، تربیت اخلاقی و  تربیت هنری دانش‌آموز نیازمند است تا سبب رشد‌ و نمو دانش‌آموزان امروز باشد.

دبیر کل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در حال حاضر از ۱۰۶ هزار مدرسه موجود در کشور ۴۳ هزار مدرسه زیر ۵۰ نفر دانش‌آموز دارد که این مدارس امروز به کتابخانه، نمازخانه، زمین ورزشی و آزمایشگاه نیاز مبرم دارند.

وی با بیان اینکه مدرسه آینده باید تفاوت جدی با مدرسه امروز و دیروز داشته باشد، بیان کرد: هدف از این تفاوت و وی‌ژگی این است که زمینه تربیتی ابعاد مختلف وجودی دانش‌آموزان در مدرسه رشد و پرورش یابد.

نویدی ادهم افزود: پیشنهاد ما به خیران مدرسه‌ساز این است که مدرسه کوچک در کشور ساخته نشود؛ چراکه در این مدرسه فقط کلاس درس ساخته می‌شود باید خیران به سمت ساختن مدارس بزرگ با ظرفیت بیش از ۳۰۰ نفر بروند تا برای کشور مفید و ثمربخش باشد و همزمان نیازهای نسل آینده برطرف شود.

وی با بیان اینکه فرد خیر یک آدم بزرگ است که از خود برآمده است، اظهار کرد: امروز در آموزش‌ و‌ پرورش کشور نه فقط برای ساخت‌ و‌ ساز مدرسه بلکه به وجود، اندیشه و فکر انسان‌های خیر نیاز داریم تا دانش‌آموزان با فرهنگ و نگرش خیران به جامعه رشد و تعالی پیدا کنند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده