ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشست هم اندیشی انجمن اتیسم و گروه توانبخشی گیلان برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، در نشست هم اندیشی انجمن اتیسم و گروه توانبخشی گیلان که عصر پنج شنبه برگزار شد، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت اظهار کرد: متاسفانه شهر رشت در طول سال های گذشته به دلیل کم توجهی و فقدان برنامه ریزی شهری، محیطی نه چندان مهربان با شهروندان بوده و از منظر بسیاری از شاخصه های رفاهی و شهری، در جایگاه مناسبی قرار ندارد.

رضا رسولی افزود: در میان تمام کم و کاستی های موجود در شهر، متاسفانه دوقشر از شهروندان مورد کم لطفی بیشتری قرار گرفته اند که یکی از آنها سالمندان و دیگری کودکان هستند و متاسفانه شرایط مناسبی برای زندگی شهری این دو قشر فراهم نشده است.

وی با بیان اینکه شهر رشت سالمند ترین مرکز استان در کشور است خاطر نشان کرد: به رغم شرایط موجود ولی امکانات متناسب با سن آنها وجود ندارد.

رسولی کودکان را نیز از جمله شهروندانی  دانست هستند که توجه مناسب به نیازهای شهروندی آنها نشده و شرایط مناسب برای رشد این قشر فراهم نشده است.

عضو شورای شهر رشت ادامه داد: در این میان، کودکانی هستند که با درصدی از محدودیت ها، شرایط خوبی برای زندگی شهری نداشته و نیاز به توجه بیشتر برای ادامه زندگی شهری دارند که کودکان اتیسم با شرایط خاص جسمی و روانی، از این جمله هستند.

رسولی یادآور شد: آنچه امروز توسط انجمن اتیسم گیلان اتفاق می افتد، پیگیری حقوق حقه کودکانی است که شهروندان این شهر محسوب می شوندو باید به آنها توجه ویژه شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه به واسطه فعالیت های انجمن اتیسم، آگاهی بخشی خوبی درباره این اختلال به وجود آمده که امیدوارم با ادامه این روند، شرایط بهتری برای زندگی شهروندی این فرشتگان فراهم شود.

انجمن اتیسم گیلان نیازمند حمایت

در ادامه این نشست، رئیس انجمن اتیسم گیلان اظهار کرد:انجمن اتیسم گیلان دومین انجمن در کل کشور  است که باهدف شناسایی و ارائه خدمات به خانواده و کودکان اتیسم تشکیل شده است.

داوود قیصر نژاد ادامه داد: متاسفانه به دلیل ناشناخته بودن این بیماری، شناسایی دقیقی از تعداد و سطح کودکان اتیسمی در گیلان وجود ندارد و رشد فزاینده این اختلال در استان و نبود امکانات لازم برای خدمات دهی به این کودکان، باعث شده تا امروز گرد هم بیاییم و برای ارائه خدمات بهتر به این کودکان و خانواده هایشان هم اندیشی کنیم.

وی امکانات ویژه برای کودکان مبتلا به اتیسم به ویژه خدمات در حوزه کاردرمانی و گفتاردرمانی را یکی ازنیازهای مهم این طیف ازکودکان دانست و گفت: متاسفانه شرایط مطلوب برای بهره وری از این امکانات توسط خانواده های کودکان اتیسم فراهم نشده است.

در این نشست ضمن شناسایی نیازهای کودکان اتیسم، درباره خدمات دهی در حوزه های شهری و بهزیستی برای کودکان اتیسم گیلان با نمایندگان دستگاه های مربوطه هم اندیشی شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده