ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اقتصاد مقاومتی موجب تبدیل تهدیدها به فرصت می‌‌شودتحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند غنی‌سازی فرهنگی است

فرشاد مومنی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند غنی‌سازی است،گفت: اقتصاد مقاومتی به‌دنبال آن است که از فرصت‌ها حداکثر استفاده را کند و از تهدیدات رهایی یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،  فرشاد مؤمنی ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی منطقه‌ای با رویکرد اقتصاد مقاومتی که با حضور جمعی از مسئولان در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان برگزار شد، اظهار داشت: وقتی در مورد توسعه در سطح منطقه صحبت می‌کنیم باید به چند نکته زیربنایی تأکید کنیم که یکی از نکات این است که مفاهیم کلیدی و سرنوشت‌ساز را جدی بگیریم.

وی با بیان اینکه باید ژرف اندیشی کنیم و فهم عمومی ایجاد شده را عمیق کنیم، افزود: فهمی هویت جمعی پیدا می‌کند که عموم را درک کند و آن فهم سقف قابلیت عینیت بخشی به آن مفهوم را مشخص می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران با بیان اینکه تقریباً همه مفاهیم کلیدی ایران در چارچوب فهمی که در آن وجود دارند کار خود را می‌کنند، ولی توسعه را محقق نمی‌کنند، تصریح کرد: هرکس به معنای دقیق کلمه به کشورمان کمک می‌کند و یکی از راه‌ها این است که ابزار مناسبی پیدا کند که فهم آن را عمیق کند.

مؤمنی بخشی از مشکلات ایران را ناشی از نداشتن ریشه در فهم عمیق در مسئله عنوان کرد و گفت: در خطای راهبردی توسعه در تاریخ ایران می‌توان نشان داد که علیرغم تلاش‌های انجام شده انتظارات ما برآورده نشده است.استاد دانشگاه علامه طباطبایی تهران با بیان اینکه در تعالیم دینی و توصیه بزرگان به فهم عمیق تأکید شده است، بیان کرد: این فهم عمیق نمایشی نیست بلکه سرنوشت کشور با آن رقم می‌خورد.

وی با اشاره به اینکه گستاخی روبه‌رو شدن با واقعیت یکی از کلیدی‌ترین گرفتاری عمیق در ایران است، مطرح کرد: هیچ جامعه‌ای از قرن 18 تاکنون به توسعه نرسیده است مگر اینکه بلوغ فکری روبه رو شدن با واقعیت را پیدا کند.استاد دانشگاه علامه طباطبایی تهران با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی نیازمند غنی‌سازی است، اظهار کرد: این ایده برگرفته از یک ایده تجربه شده و موفق در دنیا است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران با بیان اینکه هر تغییر در درون خودش طیفی از فرصت‌ها و تهدیدها دارد، بیان کرد: اقتصاد مقاومتی به‌دنبال آن است که از فرصت‌ها حداکثر استفاده را کند و از تهدیدات رهایی یابد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X