ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رشته های جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای کشور تدریس می شود

مسعود شفیعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : با توجه به پیشرفت های علمی کشور در دانش های آی تی ، هوا و فضا ، نانو و هسته ای و نیاز به آموزش نیروهای کار در این بخش ها ، دانشگاه فنی و حرفه ای نسبت به راه اندازی این رشته های تحصیلی جدید اقدام می کند .
وی همچنین به عقد قرارداد های مختلف میان ایران و دیگر کشورهای جهان برای خرید تجهیزاتی نظیر هواپیماهای خاص اشاره کرد و ادامه داد : برای استفاده از این ابزار وتجهیزات ، آموزش نیروهای کار در این بخش ضروت دارد .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت که ایجاد رشته های تحصیلی مورد نیاز برای تامین نیروی کار مورد نیاز دراین زمینه را در دستور کار دارد .
وی ادامه داد : با وجود فرسودگی و به روز نبودن آزمایشگاههای دانشگاههای فنی و حرفه ای کشور تلاش بر این است تا با نوسازی و دگرگون کردن این آزمایشگاهها ، امکان تدریس این رشته های جدید را فراهم آوریم .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در خصوص سرنوشت رشته هایی که متناسب با بازار روز نیستند نیز گفت که با به روز شدن رشته های تحصیلی و استقبال افراد به تحصیل دراین رشته ها ، رشته هایی که به آنها نیاز نیست ، حذف می شوند .
وی ادامه داد : دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با افزایش مهارت افزایی نیروهای کار زمینه و بستر خوبی را برای رفع بیکاری و اشتغالزایی در جامعه ایجاد کرد .
شفیعی اظهارداشت : 70 درصد دانش آموختگان دانشگاهها و دانشکدههای فنی و حرفه ای کشور جذب بازار کار می شوند .
180 هزار نفر در 170 دانشگاه و دانشکده فنی و حرفه ای کشور مشغول به تحصیل هستند .
2096/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X