اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در سرخس نمایندگی ندارد

حسین سنجرانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرخس تنها شهرستان در خراسان رضوی است که فاقد اداره یا نمایندگی مستقیم برای پیگیری مسائل مربوط به موقوفات و فعالیتهای قرآنی مرتبط با سازمان اوقاف و امور خیریه می باشد.
وی اظهار کرد: هر چند 90 درصد اراضی شهرستان سرخس موقوفه آستان قدس رضوی است که تصدی آنها برعهده متولیان این آستان مقدس می باشد اما پیگیری امور موقوفات محدود دیگر و همچنین فعالیت های قرآنی در این شهرستان، راه اندازی نمایندگی اداره کل اوقاف و امور خیریه را می طلبد.
وی با اشاره به ظرفیت های قرآنی در سرخس گفت: به رغم ظرفیت بسیار در این زمینه، این بخش در شهرستان مهجور واقع شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در هر شهری که اداره تابعه یا نمایندگی این نهاد مستقر باشد بیانگر وجود موقوفات و رقبات آنها در آن منطقه است.
حجت الاسلام جمال ایزدی افزود: اگر شهرستانی موقوفه نداشته باشد، لزومی برای استقرار اداره اوقاف و امور خیریه در آن نیست.
وی اظهار کرد: بخش عمده اراضی سرخس موقوفه آستان قدس رضوی است و این آستان مقدس نیز نمایندگی مستقیم برای پیگیری امور موقوفات دارد.
وی گفت: موقوفات زیر پوشش اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در سرخس بسیار محدود است لذا ضرورتی برای ایجاد نمایندگی مستقیم در این شهرستان احساس نمی شود.
معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به پیگیری امور قرآنی در شهرستان سرخس توسط این نهاد افزود: شهرستان های سرخس و فریمان زیر نظر اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه چهار مشهد قرار دارند و فعالیتهای قرآنی نیز توسط این نهاد مدیریت می شود.
شهرستان سرخس با جمعیت 88 هزار نفر در 145 کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است.
7489 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در سرخس نمایندگی ندارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X