ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اخذ عنوان دانشگاه ویژه برای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

به گزارش خبرنگار مهر، فرشید عابدی بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز استاد اظهار کرد: طرح اولویت بندی آموزشی دانشگاه های کشور از سال ۹۰ آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح پنج حیطه مورد بررسی قرار می گیرد، بیان کرد: توسعه کمی آموزشی از جمله این حیطه ها بوده که دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از این نظر در جایگاه هفدهم قرار دارد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه بر اساس این طرح رتبه دانشگاه در توسعه کیفی و برنامه علمی کلان دانشگاهی ضعیف بوده است، بیان داشت: در همین راستا نگاه دانشگاه به توسعه زیرساخت ها بوده است.

وی ادامه داد: در همین راستا برای جبران کمبود شدید اعضای هئیت علمی و چارت سازمانی تاکنون حدود ۶۵ پست سازمانی هئیت علمی به پست های دانشگاه اضافه شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه آموزشی دانشگاه گفت: امسال برپایی آزمون های هئیت بالینی تنها به ۱۴ دانشگاه کشور داده شد که یکی از آن ها دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بود.

وی همچنین از اخذ موافقت دانشگاه ویژه برای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند توسط وزیر بهداشت خبر داد و افزود: این دانشگاه تنها دانشگاهی است که به عنوان دانشگاه ویژه در کشور شناخته شده است.

عابدی به اجرای طرح تحول و نوآوری آموزشی اشاره کرد و گفت: این طرح شامل ۱۱ بسته تحولی و یک بسته ارزشیابی است.

وی، ورود ویژه به حوزه هنر و سلامت را یکی از موارد این طرح عنوان کرد و افزود: در این راستا تدوین برنامه هایی به صورت دوره های اموزشی در نظر گرفته شده که امیدواریم با تایید وزارت اجرایی شود.

عابدی اضافه کرد: همچنین در این طرح وزارت بهداشت ما را موظف کرده که به سمت دانشگاه برتر شرق کشور حرکت کنیم و رسیدن به این امر افق بزرگ دانشگاه است.

وی، شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های استان، الزام مراکز آموزش درمانی به رعایت اخلاق آموزشی، کدسازی اخلاقی مراکز و راه اندازی شبکه استانی آموزش علمی سلامت تا پایان برنامه را لز دیگر موارد این طرح عنوان کرد.

وی اضافه کرد: طبق این طرح دانشگاه علوم پزشکی موظف شد طب سالمندان و آزمایشگاه خواب را در استان راه اندازی کنیم.

عابدی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جزء ۱۴ مرکز آموزشی کشور است که مرکز آموزش مهارت های بالینی را راه اندازی کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده