ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هفت رشته باموضوع دفاع مقدس ثبت شد اعزام۱۰ میلیون زائر راهیان نور

به گزارش خبرنگار مهر، سردار بهمن کارگر بعدازظهر پنجشنبه در جمع فرماندهان عالی نیروهای مسلح استان مازندران سردار کارگر با تبیین ابعاد مختلف دفاع مقدس، از ثبت هفت رشته کارشناسی ارشد با موضوع دفاع مقدس در وزارت علوم خبر داد و از عملیات بیت المقدس به عنوان عملیاتی که امید و شادی را برای مردم ما به ارمغان آورد یاد کرد و گفت: تبلور وحدت مردم ایران را در عملیات بیت المقدس می‌توان دید.

وی با اشاره به مقاومت ۳۵ روزه مردم خرمشهر، خاطرنشان کرد: صدام با نقشه‌های شیطانی خود ۳۵ روز پشت درهای خرمشهر ماند و شکست خورده، برگشت.

سردار کارگر از عملیات بیت المقدس به عنوان عملیاتی که امید و شادی را برای مردم ما به ارمغان آورد یاد کرد و افزود: تبلور وحدت مردم ایران را در عملیات بیت المقدس می‌توان دید.

وی با بیان اینکه نقش حضرت امام(ره) در دفاع مقدس بسیار حائز اهمیت می‌باشد، یادآور شد: ما نتوانستیم نقش بی بدیل حضرت امام را به منصه ظهور برسانیم.

سردار کارگر با اشاره به اینکه امروز بیشتر از هر زمانی به ارزش‌های دفاع مقدس نیاز داریم، اظهار کرد: ارزش‌های دفاع مقدس و دفاع مقدس هیچ وقت کهنه نمی‌شود و زنده و پویاست.

وی با اشاره به اینکه سرعت هیچ کدام از جنگ‌هایی که  در قرن گذشته انجام شد، به دفاع مقدس ما نمی‌رسد، گفت: از نظر عملکرد هم هیچ کدام از جنگ‌های جهانی دوم، ویتنام و جنگ دو کره، مثل دفاع مقدس ما نبودند.

سردار کارگر با بیان اینکه بهترین پزشک‌های ما در دفاع مقدس به بهترین راهکارها دست پیدا کردند، ادامه داد: ما در دفاع مقدس توانستیم عمل قلب باز و جراحی مغز را در بیمارستان صحرایی انجام بدهیم.

سردار کارگر در ادامه با تبیین مدل اسلامی ایرانی در دفاع مقدس، اظهار داشت: مدل ما فقط در صحنه نبرد کاربرد نداشت بلکه ما شمه‌ای از اقتصاد مقاومتی را هم در دفاع مقدس داشتیم.

سردار کارگر با اشاره به اینکه ایران اسلامی در حال حاضر در اوج قدرت و اقتدار است، بیان کرد: اگر ما این قدرت و اقتدار را در زمان جنگ هم داشتیم، قدرتمندتر از صدام هم جرأت نگاه کردن به این مملکت را نداشت همان گونه که الان آمریکا و استکبار جهانی زورشان به ما نمی‌رسد و دشمن سر این قضیه امتحان‌های خودش را در لبنان و سوریه انجام داد و موفق نشد.

سردار کارگر در ادامه افزود: ما در سوریه کار مستشاری می‌کنیم و رزمندگان ما مدل اسلامی ایرانی تولید شده در دفاع مقدس را به آنجا می‌برند و آموزش می‌دهند.

وی روحیه و تفکر بسیجی را ره آورد دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: روحیه و تفکر بسیجی مال سازمان بسیج و سپاه نیست و ما با همین روحیه توانستیم از فتنه ۸۸ نجات پیدا کنیم.

سردار کارگر با بیان اینکه موضوع دفاع مقدس فراتر از این قضیه است، بیان کرد: امروز دفاع مقدس مال ایران و جهان اسلام نیست، بلکه به جهان و مستضعفین جهان تعلق دارد و اگر نگاهمان به دفاع مقدس جهانی باشد، خیلی از مسائل حل می‌شود.

سردار کارگر با بیان اینکه باید نقش مردم هم در مرکز فرهنگی دفاع مقدس نشان داده شود، گفت: ما مدیون و وامدار مردم هستیم چرا که پیروز حقیقی دفاع مقدس مردم بودند.

وی با اشاره به استقبال پنج و نیم میلیونی راهیان نور در سال گذشته، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد از زائران راهیان نور جوانان ۱۵ تا ۳۰ ساله بودند و ۷۰ درصد هم کسانی بودند که برای بار اول اعزام شدند.

۱۰ میلیون زائر تا افق ۱۴۰۴ به راهیان نور اعزام می شوند

وی با بیان اینکه ۳۵ تا ۴۰ درصد مردم با ماشین‌های شخصی از مناطق عملیاتی بازدید کردند، افزود: پیش بینی ما این است که در سال ۱۴۰۴ بتوانیم ۱۰ میلیون زائر به راهیان نور اعزام کنیم.

سردار کارگر تأثیر مسائل سیاسی و جناحی را در مسئله مهم راهیان نور، سهم مهلک و خطرناک دانست و افزود: طراز ما در دفاع مقدس، امام، مقام معظم رهبری و شهدا هستند و ما باید حواسمان باشد که مسائل سیاسی و جناحی در این  قضیه وارد نکنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه خطاب به فرماندهان نیروهای مسلح استان مازندران تأکید کرد: در خصوص نیروهای مسلح هم نباید نگاهمان سهم خواهی باشد، ما باید نقش‌ها را ببینیم و به نقش ارتش، سپاه، ناجا و جهاد در دفاع مقدس توجه کنیم.

سردار کارگر در ادامه با بیان اینکه مردم مازندران در طول در انقلاب، در مسئله آمل، جنگ جنگل و مبارزه با ضد انقلاب، درخشیدند، گفت: در مسئله ضد انقلاب در کردستان، مردم مازندران نقش مؤثری داشستند که این مسئله مغفول مانده است.

وی به نقش بارز لشکر ویژه ۲۵ کربلا در دفاع مقدس اشاره کرد و افزودما باید از مردم مازندران عذرخواهی کنیم به خاطر اینکه بعد از ۲۸ سال نتوانستیم رشادت‌های فرزندانشان را در یک محیط کوچیکتر در مرکز فرهنگی دفاع مقدس به آنها نشان بدهیم.

سردار کارگر با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نباید بگذاریم دفاع مقدس فراموش و تحریف شود، گفت: تحریف مسئله بسیار مهمی است.

وی در ادامه بیان کرد: انتظار ما این است مجموعه نیروهای مسلح مثل یکید واحده باشند و پیگیر تکمیل شدن مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان مازندران باشند و از استاندار، امام جمعه، شهردار مطالبه کنند تا این مکان با سرعت هر چه تمام‌تر ساخته شود.

سردار کارگر در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: انشالله بتوانیم مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران را فاز به فاز  در سوم خرداد، هفته دفاع مقدس و زمانی بین سالروز عملیات کربلای۵ تا والفجر هشت در سال ۹۶  افتتاح کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X