ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تولیدکنندگان محتواهای ضداخلاقی باید شناسایی و ارشاد شوند

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل و مسئولان شرکت مخابرات استان یزد به مناسبت هفته ارتباطات اظهار داشت: امروزه تلفن های همراه سریعترین کانال ارتباطی در دنیا به شمار می روند و راه اندازی نرم افزارهای شبکه های اجتماعی در این تلفن‌ها، دنیای ارتباطی بسیار گسترده ای را پیش روی مخاطبان قرار داده است.

وی با بیان اینکه البته این شبکه های اجتماعی سر و سامان مناسبی ندارند و متاسفانه محتواهای ضد اخلاقی، ضد دینی و مستهجنی توسط برخی گروه ها و شبکه ها ایجاد می شود، افزود: لازم است مسئولان ضمن اقدام برای تولید محتوا و حمایت جوانان و صاحبان ایده و نظر در این زمینه، تولیدکنندگان این محتواها را شناسایی کرده و با آنها برخورد جدی و قانونی انجام دهند.

قبل از ورود فناوری جدید به بازار باید فرهنگ سازی در مورد آن انجام شود

ناصری بیان کرد: دنیای ارتباطات امروز بسیار گسترده شده اما به همان میزان نیز آسیب های آن افزایش یافته بنابراین لازم است قبل از اینکه فناوری جدیدی وارد بازار شود، در مورد فرهنگ سازی استفاده از آن نیز اقدامات لازم صورت گیرد.

امام جمعه یزد عنوان کرد: اکنون نیز اگرچه بسیاری از فرصت ها از دست رفته اما باید هر چه سریعتر مسئولان، رسانه ها و روحانیون، نهادها و شرکت هایی همچون مخابرات وارد عمل شوند و هر کدام به سهم خود به فرهنگ سازی و تولید محتوا بپردازند.

ناصری ادامه داد: شبکه های اجتماعی در کشور ما به دلیل اینکه فرهنگ سازی مناسبی برای آنها صورت نگرفته است، بیشتر از آنکه مفید باشند، مضر بوده اند و در بسیاری از موارد شاهد از هم گسیختن بنیان خانواده ها بوده ایم.

لزوم مصونیت بخشی به جوانان در برابر آسیب های شبکه های اجتماعی

وی تاکید کرد: جوانان و حتی دیگر افراد جامعه نیاید اینگونه در دنیای مجازی و دنیای ارتباطات رها شوند بلکه باید ابتدا به آنها آموزش داد و سپس با بیان آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی که ممکن است برای آنها به وجود بیاید، آنها را در برابر مفاسد این شبکه ها مصون نگاه داشت.

ناصری تصریح کرد: مسئولان شرکت مخابرات نیز باید برای محتواهای ضد اخلاقی و مستهجن فیلترهایی در نظر بگیرند تا دشمنان نتوانند هر محتوایی که تولید کردند، به راحتی برای همه کاربران در سراسر دنیا ارسال کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد تاکید کرد: دشمنان ما از فرصت فضای مجازی به نفع خود سوء استفاده کرده اند و با تولید محتواهای نامناسب، جوانان ما را به سمت و سویی کشانده‌اند که خود خواسته اند.

ارگان‌ها برای تولید محتوا و فرهنگ سازی منتظر یکدیگر نمانند

وی تصریح کرد: ما نیز نباید دست روی دست بگذاریم و هر نهاد و ارگانی منتظر دیگری بماند بلکه باید دست به تولید محتوا بزنیم و با ایجاد جذابیت در آنها نه تنها این محتواها را در اختیار جوانان کشور خودمان بلکه در اختیار دیگر جوانان نیز قرار دهیم.

ناصری ادامه داد: دشمنان ما در صدد از هم گسیختن بنیان خانواده ها هستند و شبکه های اجتماعی آنها را به این هدف نزدیک کرده و مسئولان مراقب باشند تا این هدف دشمن به طور کامل عملی نشده، راهکار بیندیشند.

از ۲۷ اردیبهشت تا دوم خرداد هر سال به عنوان هفته ارتباطات تعیین و نامگذاری شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X