ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

35 درصد حوادث ناشی از کار خراسان جنوبی در صنعت ساختمان رخ می‌دهدعلت عمده حوادث سهل‌انگاری ‌است

اولین نمایشگاه تخصص بهداشت،ایمنی محیط زیست، آتش نشانی و امداد و نجات مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۳۵ درصد حوادث ناشی از کار در استان در صنعت ساختمان رخ داده است، گفت: علت عمده حوادث سهل‌انگاری کارگران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد سنجری ظهر امروز در پانزدهمین همایش سالانه ایمنی شرکت توزیع برق خراسان جنوبی، اظهار داشت: ضرورتی که در حال حاضر در کشور در حوزه ایمنی وجود دارد توجه به مباحث ایمنی است و خلأیی که امروز در جامعه احساس می‌شود خلاء فرهنگی است و پر کردن این خلا با برگزاری این چنین همایش‌ها، جلسات، توجه و تمرکز به مسائل ایمنی لازم و اساسی در بحث حفظ صیانت از نیروی کار و مدیریت‌های صنعتی و تمامی فعالیت‌ها در زمینه اقتصادی محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت توزیع برق خراسان جنوبی به دنبال ارزشمند‌ترین خدمت تامین نیازهای ضروری کشور صنعتی، شخصی و فردی افراد جامعه است، افزود: شرکت توزیع برق استان به دنبال این است که کاری که توسط این افراد انجام می‌گیرد با ریسک بسیار پایین باشد که در این شرکت توجه مسئولان سبب شده علی رغم شرایط کاری که عموما در ارتفاع و ریسک بسیار بالا بوده اما درصد حوادث در این حوزه پایین است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تصریح کرد: شرکت‌های توزیع برق و گاز در استان در زمینه مباحث ایمنی کارهای مطلوبی انجام داده‌اند و هیچگاه خسارت نمی‌بینند و رو به رشد و توسعه هستند.

سنجری بیان کرد: در استان رسالت اداره تعاون صیانت از نیروی کار است و تمام توان و تلاشمان را گذاشته‌ایم که کار شود به طوری که در سال گذشته 5 هزار و 500 مورد بازرسی در سطح استان از بنگاه‌های اقتصادی انجام شده است.

وی با اشاره به رشد 5 درصدی کمیته حفاظت و بهداشت کار در سطح استان، افزود: بیش از 7 هزار و 700 نفر ساعت آموزش ایمنی در سطح استان در سال گذشته برگزار شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه الزام پیمانکاران جز به دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی از کارهای ارزشمند سال گذشته بوده است، تصریح کرد: یک مشکل در حال حاضر در کشور وجود دارد  تایید صلاحیت پیمانکاران جز است .

وی با بیان اینکه این پیمانکاران  بلای جان کارگران شده است و نه خود و نه کارگران آموزش لازم  می بینند و با حقوق کمتر ایجاد حوادث و گرفتاری می‌کنند که در استان به شدت تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران جزء را پیگیری کرده‌ایم.

سنجری با اشاره به اینکه در سال 93 تنها 12 پیمانکار گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی را دریافت کرده‌اند، بیان کرد: در سال گذشته 123 پیمانکار مکلف به دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی شدند.

وی با بیان اینکه در زمینه مباحث کار باید به پیمانکاران در سطح استان توجه خاصی شود، افزود: این گونه اقدامات در سال گذشته سبب شد تا 23 درصد کاهش حوادث ناشی از کار را در سطح استان داشته باشیم که با همکاری همه دستگاه‌ها و کمیته‌های نظارت آن و مدیران فنی انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بااشاره به اینکه در سال گذشته 57 حادثه ناشی از کاربه وقوع پیوسته که 9 درصد حوادث رخ داده در سال گذشته مربوط به حوادث برق بوده است افزود:به بیان دیگر از 5 فوتی سال گذشته در اثر حوادث ناشی از کار یک فوتی مربوط به حوادث ناشی از برق بوده است.

سنجری با بیان اینکه 35 درصد حوادث ناشی از کار در استان در صنعت ساختمان رخ داده است، بیان کرد: علت عمده حوادث سهل انگاری کارگران است و عدم استفاده از ابزار و تجهیزات ایمنی، عدم آموزش و نظارت کارفرما بر کار است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X