ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

340 هزار مشترک برق در خراسان جنوبی وجود دارد سرمایه‌گذاری شرکت برق خراسان جنوبی در فرهنگ‌سازی ایمنی برق

مهندس شرکاء مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی با بیان اینکه این شرکت در حال حاضر دارای ۳۴۰ هزار مشترک برق است گفت: در محیط کار و اجرای برق همه افراد دارای سرپرست هستند و مهم‌ترین کار تحلیل و تفهیم کار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد ابراهیم شرکا ظهر امروز در پانزدهمین همایش سالانه ایمنی شرکت توزیع برق خراسان جنوبی که با شعار "استرس محیط کار، چالش همگانی" برگزار شد اظهار داشت: شرکت توزیع برق سال‌ها است که به مسئله ایمنی اهمیت داده و می‌دهد و جان افراد و همکارانمان برای ما مهم است.

وی  افزود: سال‌های متوالی است که شرکت توزیع برق در زمینه ایمنی سرمایه‌گذاری کرده و در این زمینه ابزار کار، تجهیزات، آموزش، نظارت و کنترل بر روی مباحث مختلف داشته است تا حادثه‌ای رقم نخورد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی تصریح کرد: در حال حاضر نیز فرهنگ ایمنی در بین همکاران و کارکنان شرکت توزیع برق خراسان جنوبی ایجاد شده است که محیط برق یک محیط خطرساز و خطر آفرین بوده و امکان حادثه زیاد است که با مراقبت‌هایی که در این راستا توسط کارکنان شرکت انجام می‌شود این حوادث کاهش پیدا کرده است.

شرکا بیان کرد:کاهش حوادث در شرکت توزیع برق خراسان جنوبی نیز بدین معنا نیست که دیگر ایمن شده‌ ایم و خطر ما را تهدید نخواهد کرد بلکه در زمینه ایمنی همیشه جای کار دارد و در این راستا در زمینه‌های مختلف در این شرکت کار و مراقبت‌های لازم انجام خواهد شد تا حادثه‌ای به وقوع نپیوندد.

وی افزود: برای اینکه یک حادثه‌ای رخ ندهد باید ابتدا آن فعالیت و کار را شناخته و محیط کار نیز بررسی و تحلیل شود و اموری که می‌خواهد انجام گیرد مرور و سپس شروع به کار شود زیرا یکی از عوامل حادثه‌ساز در سال‌های گذشته در زمینه برق عدم شناخت محیط کار بوده است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی با بیان اینکه از موارد دیگری که سبب وقوع حادثه می‌شود نیز خودسری افراد در زمینه کار‌ها به ویژه کار با برق است گفت: ساختار ایمنی در هر شرکت تبعیت از سرپرست و مسئول آن محیط است و نباید در این محیط کار بدون هماهنگی و با سلیقه فردی عمل شود بلکه برای دریافت خلاقیت از ذهن افراد و کارکنان نیز در امور ایده‌های خود در زمینه بهبود کار به عنوان پیشنهاد مطرح و پس از بررسی و پذیرفته شدن عملیاتی می‌شود.

شرکا با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی 340 هزار مشترک برق وجود دارد تصریح کرد: در محیط کار و اجرای برق همه افراد دارای سرپرست هستند و مهم‌ترین کار تحلیل و تفهیم کار است.

وی افزود: از سایر مسائل دیگری که می‌تواند از حوادث پیشگیری کند این است که باید با نحوه کار آشنا باشیم و در این زمینه شرکت توزیع برق خراسان جنوبی با انجام برنامه‌ریزی مناسب, آموزش لازم را به کارکنان خود داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی اظهار داشت: شرکت توزیع برق استان نیز در زمینه مسائل پیمانکاران با پیمانکارانی که افراد خود را آموزش نداده باشد و گواهینامه آموزش مهارت نداشته باشد به هیچ عنوان کار را واگذار نمی‌کند و در این زمینه افراد نظارت در هنگام بازرسی توجه ویژه‌ای به مهارت و سپری شدن دوره‌های آموزشی افراد دارند.

شرکا بیان کرد: در بحث آموزش هنگام کار نیز در شرکت توزیع برق استان همواره کار می‌شود و هنوز در این راستا جای کار وجود دارد و واحدهای آموزشی شرکت همه ساله برنامه‌های آموزشی برای همکاران، پرسنل و پیمانکاران دارد و سیاست شرکت این است که کسی که آموزش ندیده باشد کاری به او محول نشود.

وی در زمینه ابزار کار برای فراهم کردن محیط ایمن، افزود: شرکت توزیع برق خراسان جنوبی در زمینه ابزار کار و تامین آن نیز کار‌های فراوانی انجام داده و به جرات می‌توانیم بیان کنیم که همه افراد و واحدهای کار مختلف دارای ابزار کار ایمن، و استاندارد مخصوص هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی تصریح کرد: با در نظر گرفتن عوامل مطرح شده کنترل، نظارت و جدیت همه مسئولان، مدیران و سرپرستان در هنگام کار ضروری است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده