ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

60 درصد کارجویان خراسان رضوی دانش آموخته دانشگاهند

به گزارش ایرنا افشین رحیمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی استان، بدون ارائه آماری در این خصوص افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی چندین طرح در دست اجرا است که از آن جمله اجرای طرح استاد-شاگردی به شیوه ای متفاوت با گذشته است.
وی مردمی کردن آموزش ها را از دیگر اقدامات سازمان متبوع خود با هدف موفقیت و تاثیرگذاری مطلوب آن دانست.
رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست، ارزیابی میزان کارآیی و موثر بودن آموزش های فنی و حرفه ای در عرصه تولید استان و نیز اشتغال افراد را برای برنامه ریزی در این حوزه بسیار مهم خواند.
غلامرضا بصیری پور، حمایت از تولید ملی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را مهم دانست و گفت: در راستای حمایت از تولید داخلی ارائه آموزش های موثر برای ارتقای بهره وری نیروی کار موجود و نیز آموزش نیروی آماده به کار به نوعی منجر به ارتقای وضعیت تولید می شود اما اینکه آموزش های کنونی فنی و حرفه ای تا چه حد منجر به تولید و اشتغال شده، سوالی است که کسی بدان پاسخ نداده است.
وی گفت: باید این ارزیابی انجام شود تا در صورت نیاز نسبت به تغییر و اصلاح و یا ارتقای نوع آموزش ها اقدام شود.
بصیری پور افزود: آموزش ها در بخش هایی چون قالی باقی و صنایع دستی که ظرفیت تولیدی خوبی هم در استان دارد، باید تقویت شود.
وی اظهار کرد: اداره کل فنی وحرفه ای استان باید در نخستین اقدام حداقل آموزش های سه سال گذشته وهزینه هایی که در ارائه آموزش صرف شده را بررسی کرده و مشخص سازد چند درصد از این آموزش ها تبدیل به فرصت شغلی برای افراد شده است.
وی با بیان اینکه باید دید آموزش های فنی و حرفه ای تا چه حد مشکل اشتغال را حل می کند، افزود: از سویی تاثیر بازآموزی ها در ارتقای عملکرد و اشتغال بعدی افراد باید مشخص شود.
5132/1906

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X