ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی به واحدهای اقتصادی

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحسین فروزانمهر روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان افزود:مسئولان استان ها متناسب با اسناد بالادستی و جهت گیری های توسعه در بخش های مختلف این موضوع را دنبال کرده و تا پایان خرداد ماه باید تمام برنامه های اجرایی و طرح های های خود را جمع بندی و اعلام کنند تا از ابتدای تیرماه وارد فاز اجرایی شویم.
وی در خصوص تسهبلات بانکی گفت: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که به شکل ملی در تهران برگزار شد تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ و مصوب شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور اضافه کرد: مقرر شده تسهبلات با اولویت سرمایه در گردش، علی رغم چک های برگشتی و مطالبات غیر جاری از جمله معوقات به واحدهای تولیدی غیر فعال مورد تایید ستاد پرداخت شود.
فروزانمهر افزود: در حوزه امور مالیاتی، بیمه و تامین اجتماعی و نیز یکسال امکان تنفس و توقف هر گونه اجرائیه علیه واحدهای تولیدی مورد تاکید قرار گرفته است تا در سال 95 شاهد تحرک حوزه تولید باشیم.
وی ادامه داد: پس از ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری بلافاصله این سیاست ها توسط رئیس جمهوری به حوزه معاون اول ریاست جمهوری محول و بین دستگاههای مختلف توزیع شد.
به گفته فروزانمهر، بر اساس نظام برنامه ریزی کلی ،برنامه های عملیاتی و اجرایی مشخص شده و این فرایند بعد از تصویب شورای اقتصاد در قالب یک کتابچه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به چاپ رسید.
وی اظهار کرد: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با سیاست های 24 گانه به سران سه قوه ابلاغ شده، اما دولت در حال حاضر پرچمدار و پیشرو در این زمینه است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: در قالب یک منشور یا فرمت مشخصی تحت عنوان منشور 'نی پا'، (نظام بکپارچه پایش و پیشبرد اقتصاد مقاومتی) سعی شده مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی همچون درون زایی، برون گرایی ،مردم محوری، دانش بنیانی و عدالت بنیاد بودن مورد توجه قرار گیرد.
فروزانمهر ادامه داد: این برنامه در برش های زمانی و بر اساس مولفه هایی که باید اهداف کمی و کیفی ساختار طرح ها مشخص باشد، تدوین شده است.
وی اظهار کرد: بر اساس تصمیمات صورت گرفته مقرر شده وزیر کشور بصورت ماهیانه از استان ها بازدید کنند و سعی شده در برنامه های سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی یک روال ساده سازی صورت گرفته و شاخص های مشخص در بازه زمانی دو ساله به عنوان شاخص هدف استان ها تعیین شود.
1920/6006

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده