ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعداد جوانان دم بخت در کشور اعلام شد

 مشاور و مدیرکل حوزه ریاست سازمان ثبت احوال کشور تعداد دختران و پسران درآستانه ازدواج کشور را 11 میلیون نفر اعلام کرد.

 به گزارش ایرنا سیف الله ابوترابی به مناسب روز ملی جمعیت در همایش پویایی و بالندگی جمعیت جوان در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری گفت : سن برخی از این جوانان دختر و پسر از سن مفید ازدواج فراتر رفت.

وی میانگین سن ازدواج را در پسران 28 سال و در دختران را 23.8 سال اعلام کرد و افزود : این آمار براساس مناطق جغرافیایی و سطح زندگی اقتصادی در کشور متفاوت است به طوری که در کلانشهرها سن ازدواج پسران 31.7 و دختران 27.2 سال رسید.

وی اضافه کرد : همچنین در پایتخت نیز سن ازدواج در شمال شهر برای پسران 32.4 و دختران 29 سال ثبت شده است.

 افزایش 5.4 درصدی ازدواج در سال 94

مشاور سازمان ثبت و احوال کشور گفت که آمار ازدواج در سال گذشته در مقایسه با سال 93 حدود 5.4 درصد رشد داشت.

ابوترابی افزود : در سال گذشته طبق آمار 685 هزار واقعه ازدواج به ثبت رسید که سن 86.3 درصد از پسران بین 19 تا 34 سال و سن 88.3 درصد از دختران بین 13 تا 31 سال بود.

 افزایش موالید در مناطق مرزی کشور
مدیرکل حوزه ریاست سازمان ثبت احوال کشور گفت که براساس آمار ، زاد و ولد در مناطق مرزی 1.5 درصد از میانگین کشوری بالاتر است به طوری که نرخ موالید در این مناطق به 3.7 درصد رسیده است.
ابوترابی میانگین نرخ رشد زاد و ولد کشور را در سال گذشته 2.3 درصد اعلام کرد که در مقایسه با سال 93 حدود 1.9 درصد کاهش دارد.

به گفته وی در سال گذشته یک میلیون و 580 هزار ولادت در کشور ثبت شد که 10 هزار نوزاد متولد شده مربوط به زوج های ایرانی مقیم خارج کشور هستند.

وی از طلاق به عنوان یکی از عوامل اثرگذار و چالش برانگیز بر کاهش نرخ زاد و ولد در کشور یاد کرد.
براساس آخرین آمار ثبت احوال کشور که روز گذشته منتشر شد، جمعیت ایران به 80 میلیون رسید که سه میلیون و 200 هزار نفر از این تعداد در مازندران سکونت دارند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده