ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ثبت بین المللی ورزش «گورش» را پیگیری می کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا جعفری ظهر پنجشنبه در جلسه عمومی و سالیانه هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی گلستان اظهار کرد: خوشبختانه گلستان پس از تفکیک از استان مازندران، توانسته به بلوغ شایسته ای در حوزه های مختلف از جمله ورزش برسد.

جعفری به بیان یکی از چالش های فدراسیون پرداخت و گفت: صدور بیمه ورزشی یکی از دغدغه های فدراسیون است و در این زمینه با فدراسیون پزشکی ورزشی به چالش خورده ایم.

وی خاطرنشان کرد: برای صدور کارت قرار نیست پولی به حساب فدراسیون ورزش های روستایی بیاید و این پول در اختیار هیئت های استانی و بخشی از جامعه ورزشی قرار می گیرد.

وی ضمن بیان اینکه سعی می کنیم از ظرفیت بخش های غیردولتی نیز استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: از اعضای هیئت می خواهم بخشی از امور کار را به رابطین ورزش تفویض کنند و با این روش مدیران آینده را تربیت کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی درباره ثبت ورزش سنتی گلستان بیان کرد: نگاه ویژه ای به رشته گورش داریم و در این زمینه مراوداتی را با کشور ترکمنستان خواهیم داشت.

جعفری افزود: برای آنکه این رشته را در کشور و خارج از کشور شناسایی و ثبت کنیم باید آن را از استان خارج کنیم و فدراسیونی به نام ورزش گورش تاسیس شود.

وی تصریح کرد: باید این ورزش را به صورت مستند و ذکر تاریخچه ثابت کنیم تا دنیا آن را بپذیرد و در این زمینه به صورت قانونی پیگیری می کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده