ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توطئه بعدی تکفیری‌ها در پاکستان منع عزاداری امام حسین (ع) است

راجا ناصر عباس در دفتر منطقه‌ای تسنیم دبیر کل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان در مصاحبه با خبرنگار تسنیم در باره ترور شیعیان این کشور با اشاره به توطئه بعدی تکفیری‌ها برای منع عزاداری امام حسین (ع) گفت پاکستان پیرو کربلاست و به دولت اسلام‌آباد نسبت به ادامه تضییع حقوق شیعیان هشدار داد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان چند روزی است که بخاطر سکوت دولت اسلام‌آباد در برابر کشتار شیعیان این کشور دست به اعتصاب غذایی زده که منجر به واکنش‎‌های فراوانی در داخل و خارج از این کشور شده است.

به همین خاطر دبیرکل حزب وحدت مسلمین پاکستان در مصاحبه‌ای پیرامون کشتار مردم بی‌گناه و مظلوم این کشور بویژه شیعیان با خبرنگار تسنیم در اسلام‌آباد به گفت‌وگو پرداخته است.

در ادامه مصاحبه خبرنگار تسنیم با دبیر کل وحدت مسلیمن پاکستان را مطالعه می‌کنید:

تسنیم: آیا ناامیدی مردم از نهادهای دولتی و نظامی منجر به اعتصاب شما در مقابل مطبوعات اسلام‌آباد شده است؟

همه می‌دانند که بی‌قانونی، ظلم و خشونت، قتل عام، ناامنی، تکفیر و افراط‌گرایی در سراسر پاکستان از چندین سال گذشته وجود دارد و نخستین هدف این موارد شیعیان است.

نسل‌کشی شیعیان در پاکستان ادامه دارد. شیعیان پاکستان تظاهرات و تحصن کردند و دیدارهایی با مقامات دولتی داشتند اما مشاهده کردیم که این ظلم پس از توقفی کوتاه مجددا آغاز می‌شود.

در حال حاضر موج جدیدی از ایالت «گلگت بلتستان» تا کراچی آغاز شده است. گاهی زمین‌های شیعیان اشغال می‌شود و گاهی هم از زندان‌ها ناپدید می‌شوند.

پیش از این، تحریک طالبان قتل عام شیعیان را دنبال می‌کرد اما اکنون عناصر دولتی این کار را آغاز کرده‌اند. خبرگان شیعیان در مناطق مختلف پاکستان بویژه «پیشاور»، «کوهات»، «هنگو»، «دیره اسماعیل خان» کشته می‌شوند. تاجران، پزشکان، سرمایه‌گذاران، معلمان و سایر افراد بانفوذ شیعه در پاکستان ترور می‌شوند.

همچنین تعداد زیادی از مداحان در ایالت «پنجاب» به جرم مداحی اهلبیت پیامبر (ع) کشته می‌شوند و هم اکنون هزاران شیعه بی‌گناه تحت پیگرد قانونی هستند.

عزاداری امام حسین (ع) حق اساسی شیعیان است اما این امر در پاکستان تحریم می‌شود که این موضوع بی‌قانونی آشکار است، دولت پاکستان به بهانه «طرح اقدام ملی برای مبارزه با تروریسم» مردم بی‌گناه را زندانی می‌کند.

همچنین حوادث بزرگ تروریستی علیه شیعیان در ایالت پنجاب رخ دادند که قاتلان آن تاکنون آزاد هستند. «خرم ذکی» فعال حقوق بشر و رسانه‌ای شیعیان هفته گذشته در کراچی به شهادت رسید که مخالف شدید افراطگرایی و تکفیریت بود.

در حالی که حاکمان پاکستان از خطرات امنیتی که وی را تهدید می‌کرد آگاه بودند اما هیچ اقدامی قبل از شهادت او در این خصوص انجام نداند.

هزاران زائر پاکستانی که قصد زیارت عتبات مقدسه ایران و عراق را داشتند در مسیر کویته به تفتان ترور می‌شوند و دولت پاکستان هیچ توجهی به مشکالت موجود در این مسیر ندارند.

با این حال، ما بسیار تلاش کردیم تا مسائل شیعیان در پاکستان حل شود. با مقامات، نهادهای دولتی و سیاستمداران پاکستان مذاکراتی کردیم اما سالهاست که شیعیان در انتظار پاسخی برای مشکلات خود هستند.

بنابراین، به این نتیجه رسیدم شخصا اقدامی انجام دهم تا برای حل مشکلات شیعیان در پاکستان موثر باشد.

دوستانم توصیه کردند که راهپیمایی گسترده از اسلام‌آباد پیشاور و یا تا لاهور برگزار کنیم اما مشکلات زیادی در پیش داریم. هوای گرم یکی از مشکلات اساسی در این خصوص است. بنابراین تصمیم گرفتم که بجای ملت، خودم را با سختی افکنم و اعتصاب غذا در اسلام‌آباد را آغاز کردم.

تازمانی این اعتصاب را ادامه خواهم داد تا خواسته‌های شیعیان در این کشور پذیرفته شود و تا زمانی که شیعیان در مناطق مختلف این کشور از عملکرد دولت اطمینان حاصل نکنند اعتصاب غذا در اسلام‌آباد ادامه خواهد یافت و از موضع خود هرگز عقب نشینی نخواهم کرد.

تسنیم: برای تعدادی از سازمان‌ها و افراد بانفوذ که با مقامات دولتی نیز در ارتباط هستند، چه پیامی دارید؟

نهادهای دولتی پاکستان تلاش می‌کند تا عزاداری امام حسین (ع) در این کشور محدود شود و شیعیان را سرکوب کنند و این یک مسئله حزبی نیست بلکه مسئله‌ای مذهبی است. بنابراین، تقاضا می‌کنم که از ملت مظلوم شیعه پاکستان حمایت کنند و برای خواسته‌هایشان بایستند.

موج جدید تروریست در حال رسیدن به حد خطرناکی است و ما باید در برابر آن بایستیم. شیعیان که در خارج از پاکستان زندگی می‌کنند نیز باید با ملت شیعه پاکستانی همکاری کنند و با ارسال نامه‌ای به سفارت این کشور اعتراض‌های خود را بیان کنند، سازمان‌های بین‌المللی را از مظلومیت شیعیان پاکستان آگاه کنند تا حاکمان این کشور تحت فشار قرار گیرند.

احساس ناامنی در بین مردم پاکستان که به غیر از شیعیان در بین اهل سنت، مسیحیان و دیگر ادیان این کشور نیز وجود دارد و حاکمان بی‌صلاحیت پاکستان نیز باید بخاطر غفلتی که در این باره دارند مجازات شوند.

بنابراین، از همه کسانی که در سراسر جهان حامی مظلویمت و مخالف ظلم و خشونت هستند تقاضا می‌کنم از مردم مظلوم پاکستان حمایت کنند.

تسنیم: آیا اعتصاب غذا تصمیم خود شما بوده یا حزب مجلس وحدت مسلمین نیز نقشی در این خصوص داشته است؟ مردم می‌خواهند بدانند که آیا آن‌ها نیز می‌توانند در این اعتصاب شرکت کنند؟

من شخصا سختی این اعتصاب را به عهده گرفته‌ام و مانع هیچ کسی نیستم، اگر کسی بخواهد می‌تواند در این اعتصاب شرکت کند اما نظم در این اعتصاب ضروری است.

گفته می‌شود که مردم لاهور نیز اعتصاب غذا را در این شهر آغاز کرده‌اند و مرم کراچی نیز می‌خواهند به خیابان‌ها بیایند و من امیدوارم که همه مردم این اعتصاب سراسری را با نظم و بگونه‌ای ایمن برگزار کنند تا به اهداف دسترسی نائل آییم.

من تقاضا می‌کنم که افراد مسئول برای تلاش‌های طولانی مدت خود را آماده کنند زیرا این کار، اقدامی چند روزه نیست، بلکه احتمال دارد تا چندین ماه به درازا بکشد، بنابراین سعی شود با برنامه‌ریزی این روند به پیش برده شود.

ان‌شاءالله ما موفق خواهیم شد، ما ناامید و وحشت زده نیستیم، ترسی نداریم و تا آخرین نفس این اعتصاب را ادامه ‌می‌دهیم.

تسنیم: حرکتی بین‌المللی علیه مذهب شیعه در کشورهای مختلف آغاز شده است و استکبار جهانی آشکارا در برابر مذهب شیعه وارد عمل شده، همچنین این حرکت در پاکستان نیز به چشم می‌خورد در حالی که برخی افراد و علمای برجسته شیعه پاکستان سکوت اختیار کرده‌اند و مردم را راهنمایی نمی‌کنند. مردم می‌خواهند بدانند که آیا ترور افراد بانفوذ شیعه، همان توطئه جهانی علیه تشیع است؟

به گفته «اقبال لاهوری» معرکه حق و باطل از ازل آغاز شده و تا ابد ادامه خواهد یافت. این معرکه در شکل‌های متفاوت رخ می‌دهد، در طول زمان کم و یا زیاد می‌شود اما پایان نمی‌یابد.

در حال حاضر دو محور در سراسر جهان وجود دارد، یک مقاومت و یکی هم ضد مقاومت. محور مقاومت که ضد استکبار است شامل ایران، سوریه، لبنان، حزب الله، حماس، فلسطین و جهاد اسلامی و تا حدودی در عراق می‌باشد. همچنین محور ضد مقاومت به رهبری آمریکا که ضد اسلام است، ا با این حال این دو محور در حال مبارزه با یکدیگر هستند.

تصادم محور مقاومت و حامیانش و همچنین محور ضد مقاومت و حامیانش ادامه دارد، با این حال شیعیان پاکستان نیز فطرتا در محور مقاومت قرار می‌گیرند که پیروان کربلا هستند و دشمن نیز آن‌ها را جزئی از محور مقاومت می‌داند.

این درحالی است که تعداد زیادی از اهل سنت در پاکستان نیز در محور مقاومت قرار دارند که مخالفان شدید تکفیریت هستند.

ظلم و خشونت که از زمان «ضیاءالحق» دیکتاتور سابق پاکستان علیه شیعیان با گسترش نفوذ آمریکا و عربستان آغاز شده، از دستور کار استکبار است.

ما نباید در غافلگیری به سر ببریم و همواره باید در میدان حضور داشته باشیم تا از نفوذ دشمن جلوگیری کنیم قبل از اینکه دست به اقدامی بزند باید ریشه آن را نابود شود، زیرا دستور کار دشمن بخوبی برنامه‌ریزی شده و یکدفعه صورت نمی‌گیرد. استکبار خواستار تنهایی، ترس و ناامیدی ماست و می‌خواهد جامعه را در زندان ترس محدود کند، ما باید این فضا را بشکنیم.

تسنیم: دستورکار آینده شما در مورد اعتصاب جاری چیست؟ آیا در صورت عدم پذیرفتن خواسته‌های مردم احتمال برگزاری تظاهرات و یا اعتصاب سراسری در پاکستان وجود دارد؟

این راهی طولانی است. مردم به مرور زمان آگاه خواهند شد و ما نیز برای اقدامی دیگر آمادگی خواهیم داشت. در صورت نیاز تظاهرات یا اعتصاب سراسری را اعلام خواهیم کرد.

ما همه گزینه‌ها را در دسترس داریم و در صورت لزوم گزینه‌ مورد نیاز دار اجرا خواهیم کرد، در حالی که اعتصاب غذا در شهرهای بزرگ پاکستان آغاز شده‌ و همزمان اتمام حجت نیز احتمالی است.

همچنین احتمال برگزاری راهپیمایی طولانی نیز وجود دارد، اما نخستین مرحله در این خصوص اعتصاب غذای طولانی مدت است و ما با این اعتصاب حاکمان را رسوا خواهیم کرد.

اعتصاب ما نه تنها به خاطر حقوق شیعیان بلکه برای همه مردم مظلوم و محروم پاکستان است. ما با تقسیم و تبعیض مذهبی در پاکستان نیز شدیدا مخالف هستیم، زیرا این پاکستان مسلمانان است نه پاکستان یک مکتب.

ما برای توطئه‌هایی نیز اعتصاب کرده‌ایم که علیه خاک پاکستان در این کشور وجود دارند و ما از این توطئه که بخواهد پاکستان را کشور یک مکتب معرفی کند جلوگیری خواهیم کرد.

کسانی که تفکر تکفیری دارند و در نهادهای مختلف و اماکن عمومی پاکستان حضور دارند چنین توطئه‌هایی را دنبال می‌کنند.

ما به خاطر جلوگیری از پایمالی حقوق اساسی نسل‌هایی اینجا هستیم که پدرانشان به این کشور استقلال بخشیدند. ان‌شاءالله این روند تا آخرین نفس ادامه خواهد داشت و این پرچم به نسل بعدی ما منتقل خواهد شد تا امام زمان (ع) ظهور کنند.

ان‌شاءالله ظالمین در پاکستان با شکست بدی روبرو خواهند شد.

شیعیان برای آزادی و استقلال پاکستان نقش محوری ایفا کردند و اکنون برای بقای خود مجبور به اعتصاب غذا شده‌اند.

ما از نهادهای دولتی و نظامی و مسئولین پاکستانی تقاضا می‌کنیم که شیعیان را بیش از این مجبور به چنین اقداماتی نکند در غیر اینصورت وضعیت پاکستان وخیم تر خواهد شد.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده