معاون وزیر آموزش و پرورش: مشارکت مردمی 25 درصد به فعالیتهای وزارتخانه افزوده است

حمیدرضا کفاش روز پنجشنبه در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز خراسان رضوی در مشهد افزود: تلاش موثر خیرین مدرسه ساز ستودنی است و این اقدام در خور شان آنان صدقه جاریه به معنای واقعی کلمه محسوب می شود.
وی در ادامه خراسان رضوی را در عرصه علمی فرهنگی الگوی سایر استانها توصیف و بیان کرد: این استان در عرصه فعالیتهای خیرخواهانه به ویژه مدرسه سازی توسط خیرین نیز پیشتاز است.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در خراسان مردان بزرگی همچون شهید مطهری، شهید صیادشیرازی، عطار، خیام و سایر بزرگان زیسته اند.
وی گفت: خیرین با الهام از روحیه این بزرگان به اقدام به فعالیتهای نیک می کنند و این مسیر را ادامه می دهند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: از زمان پیروزی انقلاب تاکنون 11 هزار و 526 مدرسه با 50 هزار و 806 کلاس درس در این استان ساخته شده است.
وی افزود: از این میان هفت هزار و 475 پروژه با 31 هزار و 237 کلاس توسط دولت و چهار هزار و 51 پروژه با 19 هزار و 569 کلاس به شکل مردمی و مشارکتی ساخته شده است.
سید هدایت الله هاشمی نسب تشکیل ادامه داد: مجمع خیرین مدرسه ساز برای نخستین بار در خراسان سال 1377 تاسیس شد.
وی بیان کرد: هم اکنون 638 پروژه آموزشی نیمه تمام در خراسان رضوی وجود دارد که 237 پروژه از این تعداد دولتی و بقیه خیرساز است.
او گفت: خراسان رضوی از نظر شمار خیرین فعال و نیز تعداد پروژه های خیرساز آموزشی رتبه نخست کشور را دارد.
وی افزود: از سال 1392 همزمان با آغاز فعالیت دولت یازدهم تا پایان پارسال در مجموع 633 پروژه با سه هزار و 468 کلاس در خراسان رضوی ساخته شد که 30 درصد آن به صورت مشارکتی و مردمی بنا شده است.
وی گفت: همچنین در این مدت 634 نمازخانه در مدارس خراسان رضوی ساخته شده که 100 باب آن توسط خیرین بوده است.
7496/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر آموزش و پرورش: مشارکت مردمی 25 درصد به فعالیتهای وزارتخانه افزوده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X