ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر آموزش و پرورش: مشارکت مردمی 25 درصد به فعالیتهای وزارتخانه افزوده است

حمیدرضا کفاش روز پنجشنبه در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز خراسان رضوی در مشهد افزود: تلاش موثر خیرین مدرسه ساز ستودنی است و این اقدام در خور شان آنان صدقه جاریه به معنای واقعی کلمه محسوب می شود.
وی در ادامه خراسان رضوی را در عرصه علمی فرهنگی الگوی سایر استانها توصیف و بیان کرد: این استان در عرصه فعالیتهای خیرخواهانه به ویژه مدرسه سازی توسط خیرین نیز پیشتاز است.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در خراسان مردان بزرگی همچون شهید مطهری، شهید صیادشیرازی، عطار، خیام و سایر بزرگان زیسته اند.
وی گفت: خیرین با الهام از روحیه این بزرگان به اقدام به فعالیتهای نیک می کنند و این مسیر را ادامه می دهند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: از زمان پیروزی انقلاب تاکنون 11 هزار و 526 مدرسه با 50 هزار و 806 کلاس درس در این استان ساخته شده است.
وی افزود: از این میان هفت هزار و 475 پروژه با 31 هزار و 237 کلاس توسط دولت و چهار هزار و 51 پروژه با 19 هزار و 569 کلاس به شکل مردمی و مشارکتی ساخته شده است.
سید هدایت الله هاشمی نسب تشکیل ادامه داد: مجمع خیرین مدرسه ساز برای نخستین بار در خراسان سال 1377 تاسیس شد.
وی بیان کرد: هم اکنون 638 پروژه آموزشی نیمه تمام در خراسان رضوی وجود دارد که 237 پروژه از این تعداد دولتی و بقیه خیرساز است.
او گفت: خراسان رضوی از نظر شمار خیرین فعال و نیز تعداد پروژه های خیرساز آموزشی رتبه نخست کشور را دارد.
وی افزود: از سال 1392 همزمان با آغاز فعالیت دولت یازدهم تا پایان پارسال در مجموع 633 پروژه با سه هزار و 468 کلاس در خراسان رضوی ساخته شد که 30 درصد آن به صورت مشارکتی و مردمی بنا شده است.
وی گفت: همچنین در این مدت 634 نمازخانه در مدارس خراسان رضوی ساخته شده که 100 باب آن توسط خیرین بوده است.
7496/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده