تجهیزات قدیمی ، مشکل اصلی آزمایشگاههای دانشگاه فنی و حرفه ای کشور

مسعود شفیعی روز پنجشنبه در هفتمین سمینار ارتباط صنعت و دانشگاه فنی وحرفه ای در ساری افزود : آموزش هنرآموزان دانشگاههای فنی و حرفه ای با امکانات آزمایشگاهی که به روز نیستند ، انجام می شود .
وی به استفاده از خودروی پیکان و تلویزیون سیاه و سفید برای آموزش تعمیرات در آزمایشگاههای فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت : این در حالی است که حتی خط تولید بعضی از این وسایل تعطیل و استفاده از آنها در جامعه منسوخ شده است .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور ، آموزش مهارتی را نیازمند بهره گیری از امکانات و تجهیزات روزآمد دانست و افزود : تا زمانی که این امکانات در آزمایشگاه دانشگاههای فنی وحرفه ای وجود نداشته باشد به نوعی چرخه فعالیت مهارت افزایی با مشکل مواجه خواهد بود .
وی از اختصاص 200 میلیون دلار اعتبار خرید تجهیزات آمازیشگاهی برای دانشگاههای فنی حرفه ای کشور در سال گذشته در کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و گفت که با محقق نشدن این میزان بودجه ، مشکلات قدیمی بودن تجهیزات در این دانشگاه همچنان باقی است .
شفیعی از قول پرداخت بخشی از بودجه 10 میلیارد ریالی دانشگاههای زیرنظر وزارت علوم و تحقیقات برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاههای فنی و حرفه ای خبر داد و افزود : در صورت تخصیص این اعتبار بخش بیشتری از مشکلات برطرف خواهد شد .
هم اکنون با فعالیت 170 دانشگاه فنی و حرفه در کشور ، زمینه تحصیل 180 هزار نفر فراهم شده است .
شفیعی سابقه فعالیت کنگره ارتباط صنعت و دانشگاه را سال 1372 اعلام کرد و گفت : ارتباط میان دانشگاهیان و صنعتگران به منظور آموزش نیروهای ماهر و کار آمد برای کار در فضاهای تولیدی و صنعتی از طریق نشست های تخصصی این کنگره ها پیگیری می شود .
وی افزود : در سال های نخست برگزاری این کنگره ، صنعتگران استقبال و اعتقادی به دانشگاه نداشتند ولی با استمرار برگزاری کنگره ها ، این مشکل رفع شده است.
او ادامه داد : اکنون صنعتگران و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی کشور با اعتماد به دانشگاه فنی و حرفه ای در جذب نیروهای کار ماهر به این مجموعه روی آورده اند .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت : بسترهای ارتباط میان دانشگاه و صنعت در کشور ایجاد شده است که می توان از آن برای پیشبرد و تعالی استفاده کرد .
هفتمین سمینار صنعت و دانشگاه های فنی و حرفه ای با تاکیدبر صنعت گردشگری ، کشاورزی و صنایع مازندران برگزار شد .
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ،دانشگاه فنی و حرفه ای ، استانداری ، ادارات کل صنعت ، جهاد کشاورزی ، میراث فرهنگی و دانشکده فنی وحرفه ای امام محمد باقر ساری در برگزاری این سمینار همکاری داشتند .
ترسیم خط مشی چگونگی همکاری میان بخش صنعت و دانشگاه با حضور مدیران کل دستگاههای اجرایی ، مدیران دانشکده های فنی و حرفه ای منطقه هشت کشور شامل استان های مازندران ، گلستان و سمنان و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی در این سمینار بررسی شد تا همکاری بخش صنعت و دانشگاه در شمال کشور افزایش یابد .
2096/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجهیزات قدیمی ، مشکل اصلی آزمایشگاههای دانشگاه فنی و حرفه ای کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X