ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تجهیزات قدیمی ، مشکل اصلی آزمایشگاههای دانشگاه فنی و حرفه ای کشور

مسعود شفیعی روز پنجشنبه در هفتمین سمینار ارتباط صنعت و دانشگاه فنی وحرفه ای در ساری افزود : آموزش هنرآموزان دانشگاههای فنی و حرفه ای با امکانات آزمایشگاهی که به روز نیستند ، انجام می شود .
وی به استفاده از خودروی پیکان و تلویزیون سیاه و سفید برای آموزش تعمیرات در آزمایشگاههای فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت : این در حالی است که حتی خط تولید بعضی از این وسایل تعطیل و استفاده از آنها در جامعه منسوخ شده است .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور ، آموزش مهارتی را نیازمند بهره گیری از امکانات و تجهیزات روزآمد دانست و افزود : تا زمانی که این امکانات در آزمایشگاه دانشگاههای فنی وحرفه ای وجود نداشته باشد به نوعی چرخه فعالیت مهارت افزایی با مشکل مواجه خواهد بود .
وی از اختصاص 200 میلیون دلار اعتبار خرید تجهیزات آمازیشگاهی برای دانشگاههای فنی حرفه ای کشور در سال گذشته در کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و گفت که با محقق نشدن این میزان بودجه ، مشکلات قدیمی بودن تجهیزات در این دانشگاه همچنان باقی است .
شفیعی از قول پرداخت بخشی از بودجه 10 میلیارد ریالی دانشگاههای زیرنظر وزارت علوم و تحقیقات برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاههای فنی و حرفه ای خبر داد و افزود : در صورت تخصیص این اعتبار بخش بیشتری از مشکلات برطرف خواهد شد .
هم اکنون با فعالیت 170 دانشگاه فنی و حرفه در کشور ، زمینه تحصیل 180 هزار نفر فراهم شده است .
شفیعی سابقه فعالیت کنگره ارتباط صنعت و دانشگاه را سال 1372 اعلام کرد و گفت : ارتباط میان دانشگاهیان و صنعتگران به منظور آموزش نیروهای ماهر و کار آمد برای کار در فضاهای تولیدی و صنعتی از طریق نشست های تخصصی این کنگره ها پیگیری می شود .
وی افزود : در سال های نخست برگزاری این کنگره ، صنعتگران استقبال و اعتقادی به دانشگاه نداشتند ولی با استمرار برگزاری کنگره ها ، این مشکل رفع شده است.
او ادامه داد : اکنون صنعتگران و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی کشور با اعتماد به دانشگاه فنی و حرفه ای در جذب نیروهای کار ماهر به این مجموعه روی آورده اند .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت : بسترهای ارتباط میان دانشگاه و صنعت در کشور ایجاد شده است که می توان از آن برای پیشبرد و تعالی استفاده کرد .
هفتمین سمینار صنعت و دانشگاه های فنی و حرفه ای با تاکیدبر صنعت گردشگری ، کشاورزی و صنایع مازندران برگزار شد .
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ،دانشگاه فنی و حرفه ای ، استانداری ، ادارات کل صنعت ، جهاد کشاورزی ، میراث فرهنگی و دانشکده فنی وحرفه ای امام محمد باقر ساری در برگزاری این سمینار همکاری داشتند .
ترسیم خط مشی چگونگی همکاری میان بخش صنعت و دانشگاه با حضور مدیران کل دستگاههای اجرایی ، مدیران دانشکده های فنی و حرفه ای منطقه هشت کشور شامل استان های مازندران ، گلستان و سمنان و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی در این سمینار بررسی شد تا همکاری بخش صنعت و دانشگاه در شمال کشور افزایش یابد .
2096/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده