ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز به کار نخستین همایش بین المللی اقتصاد شهری در تهران

به گزارش ایرنا این همایش با توجه به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب و ضرورت اهمیت این موضوع به صورت بین‌المللی و با هدف تبادل نظر در این حوزه با کشورهای مختلف برگزار می شود.
حسین محمد پورزرندی مدیرعامل بانک شهر، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جمعی از صاحبنظران حوزه اقتصاد، میهمانانی از 15 کشور مختلف جهان، مدیران برتر محلات و شهرداری‌های برتر سطح کشور در این همایش حضور داشتند.
اقتصاد شهر هوشمند، اقتصاد گردشگری شهری، اقتصاد زیرساخت‌های شهری، فرهنگ اقتصادی شهر و آموزش شهروندی، معضلات شهری، محیط‌ زیست و آلودگی هوا، مدیریت توسعه سرمایه‌های انسانی و اقتصاد شهر مباحث و محورهای مورد بررسی در نخستین همایش بین المللی اقتصاد شهری است.
بر اساس این گزارش بررسی نظام‌های بانکداری، بانکداری اجتماعی و اقتصاد شهری، الگوسازی اقتصاد مقاومتی در شهرها و پدافند غیرعامل شهری، قیمت‌گذاری خدمات شهری، تأمین مالی و درآمدهای شهری و مدیریت خدمات شهری، سازمان‌های مدیریت شهری و بخش خصوصی از دیگر محورهای آن است.
نشست های تخصصی با موضوع بانکداری و تامین مالی شهری،اقتصاد مقاومتی و پدافند غیرعامل شهری، زیرساخت های شهری و شهر هوشمند، سرمایه های انسانی و فرهنگ شهری، معضلات شهری و شهروندی، سازمان های مدیریت شهری از دیگر بخش های همایش است.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری در این همایش با تاکید بر نقش اقتصاد دانش بنیان در اقتصاد شهری گفت: اقتصاد دانش بنیان لزوما اشتغالزایی نیست، در حوزه اقتصاد شهری باید دانش و فناوری نیز مورد توجه قرار گیرد.
علیرضا دلیری افزود: با تمرکز بر اقتصاد دانش بنیان، توسعه شهری قابل قبولی را خواهیم داشت ضمن اینکه با خلق دانش باید کسب کار دانش بنیان ایجاد کنیم و در این راستا نیازمند زیرساخت های تخصصی و همکاری سازمان ها و نهادهای مختلف هستیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نقش دستگاه های اجرایی و شهرداری ها در ایجاد شهرهای مبتنی بر دانش افزود: سازمان هایی از جمله شهرداری می تواند برطرف کننده تقاضا باشد و در این حوزه باید دولت نقش حمایت کننده خود را از پروژه های سوداگرانه بردارد و بانک ها سرمایه گذاری خود را با نگاه فناورانه انجام دهند.
دلیری همچنین با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه اقتصاد مقاومتی از طریق اقتصاد دانش بنیان شکل می گیرد گفت: در این حوزه به خصوص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باید اقدامات موثری را با همکاری نهادهای مختلف انجام داد.
نخستین همایش بین المللی اقتصاد شهری تا ساعت 17 امروز به کار خود ادامه خواهد داد.
در این همایش از انجمن های علمی برتر در زمینه اقتصاد شهری و مدیران و نهادهای برتر در حوزه های مدیریت شهری تجلیل می شود.
انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و بانک شهر در برگزاری این همایش همکاری داشتند.
تهرام/7245/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده