ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پوران درخشنده: معماری و سینما دو بال فرهنگ و هویت است

پوران درخشنده چهارشنبه شب در نشست یکروزه آفرینش های معماری، ایده های سینمایی در تبریز اظهار کرد: متاسفانه جایگاه معماری در سینما و فیلم های ما فقط به لحاظ تاریخی مورد توجه قرار می گیرد و در سایر ژانرها حضور موثری نداشته است.
وی معماری را همچون سینما دانست و افزود: وقتی فیلمی ساخته می شود تمام سکانس ها بیننده را لحظه به لحظه تا پایان همراهی می کند.
درخشنده گفت:این امر در معماری هم به همین شکل اتفاق می افتد و وقتی وارد یک فضای خلاقانه می شویم، تمام عناصر سازنده انسان را به فضاهای دیگر مرتبط، راهنمایی و همراهی می کند.
وی عامل موفقیت در همه کارها را عشق به آن کار دانست و افزود: این عشق است که آدم را نصف شب بیدار می کند و می گوید این فضا در معماری باید این گونه باشد یا این کاراکتر در سینما باید بدین شکل انجام پذیرد.
درخشنده در ادامه با توجه به حضورش در تبریز، این شهر را شهری زیبا با مناظر شهری منحصر به فرد توصیف و مردم شهر تبریز را مردمانی بافرهنگ خطاب کرد.
وی به واقعیت های موجود در سینما اشاره کرد و گفت: وقتی واقعیت هایی در سینما به نمایش گذاشته می شود اسم آن سیاه نمایی نیست و چیزی است که باید اصلاح و پیرامون آن بحث شود.
کارگردان مطرح سینما در پاسخ به سوال یکی از حاضران در جلسه در خصوص رابطه بین کودک و نوجوان با معماری گفت: در بحث کودک و نوجوان باید با آنها گفت و گو کنیم؛ متاسفانه امروزه اکثر احساسات در خانواده ها مطرح نمی شود، همه حرف شان را در خود نگه می دارند در حالی که کودکان چه در فضای آموزش و پرورش و چه در فضای خانواده باید دیده شوند.
درخشنده اظهار کرد: زن و مرد می توانند در کنار هم به جای اینکه به همدیگر نگاه کنند به یک نقطه سوم و هدف مشترک و مشخص نگاه کنند.
وی ادامه داد:اگر زنان 50 درصد افراد جامعه را تشکیل دهند 50 درصد دیگر جامعه را هم زنان تربیت می کنند، پس آگاهی زنان در توسعه و تعالی خودشان و فرزندان شان و خانواده و شهر و جامعه شان نقش اساسی دارد.
درخشنده همچنین تاکید کرد: زن و مرد با هم یکی هستند و در این بین کسی برتر است که فکر و اندیشه برتری داشته باشد.
وی همچنین در خصوص فیلم در حال ساخت خود گفت: پس از مطالعه دقیق و بسیار در مورد عوامل و دلایل مختلف طلاق و تحقیق و پژوهش به مدت دو سال، در مواردی حتی مجبور به پاره کردن و دور ریختن فیلم نامه هایی شدم که یک سال برای آنها زحمت کشیده بودم و در نهایت تصمیم گرفتم از راه دیگری وارد این مسئله شده و موضوع آن را پیرامون مهرورزی و عشق ورزی قرار دهم.
وی در توضیح این مسئله گفت: چرا وقتی پدر و مادر دست همدیگر را می گرند می گوییم زشت است، بچه ها می بینند؛ چه بکنیم که این مدیریت مهرورزی ها را به درستی انجام دهیم و از تک گویی ها بپرهیزیم.
درخشنده خاطر نشان کرد: اگر به کودکانمان عشق ورزی و گفت و گو در خانواده را آموزش دهیم، آنها به همین منوال بعد از ازدواج هم به این راه ادامه خواهند داد.
6132/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده