ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نمایندگان دستگاه های مختلف در تدوین سند توسعه مشارکت کنند

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر رودری ظهر پنجشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: اهمیت برنامه ششم برای همه روشن است اما متاسفانه در چند سال گذشته عدم الزام به اجرای برنامه ها شرایطی را به وجود  آورده که نگاه دستگاه ها به اجرای برنامه ها مخدوش شده است.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: چشم انداز پنج سال آینده این استان با رعایت سلسله مراتب اسناد فرادستی از جمله اقتصاد مقاومتی رقم خواهد خورد.

رئیس مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان افزود: دولت به منظور تسریع در روند تکمیل پروژه ها تلاش می کند تا این پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شود که با وجود اعتبارات کنونی برای تکمیل این طرح ها سال ها زمان نیاز است.

وی سازمان ورزش و جوانان را در حوزه تکمیل پروژه ها پیشگام خواند و گفت: برنامه ششم توسعه مسیر راهبردی برای رسیدن به اهداف تعیین شده را نشان می دهد.

رودری ادامه داد: نگاه کلی نظام حرکت در مسیر توسعه و پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است  که اولویت های بخشی و دستگاهی در سند توسعه استان تعیین می شود.

رئیس مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان تصریح کرد: هماهنگی بین بخش های مختلف موضوع بسیار مهم و پیچیده ای است که  با تشکیل ستاد تلفیق برنامه در استان پس از نهایی شدن کار تلفیق و کارشناسی برنامه ها انجام می شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان می تواند در همه کمیته ها مصداق داشته و به عنوان یک سیاست کلی مد نظر قرار گیرد گفت: سند ششم توسعه به دنبال آن است که جایگاه بخش در استان و جایگاه استان در کشور را تدوین کند که در این راستا نقش شهرستان ها نیز کاملا دیده شده می شود.

رودری افزود: نمایندگان دستگاه ها در تدوین سند توسعه استان باید با ستاد اقتصاد مقاومتی مشارکت کنند.

وی از همکاری همه دستگاه ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان کرمان تقدیر کرد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده