ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ستاد ویژه پایش و پیگیری تولید توت فرنگی در کردستان تشکیل می شود

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نصراللهی زاده امروز پنج شنبه در ششمین جشنواره استانی توت فرنگی که توسط تشکل های بخش خصوصی و بهره برداران در مجتمع فجرسنندج برگزار شد، گفت: یکی از وظایف و رسالت های دولت حمایت از کشاورزان در حوزه کشت انواع محصولات کشاورزی است.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی در میان سایر بخش ها اعم از صنعت و خدمات، در اقتصاد کشور تاثیرگذاری فراوانی دارد، عنوان کرد:  بیش از ۳۰ درصد سهم اقتصاد استان مربوط به کشاورزی است و این بخش هم چنین ۳۰ درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان، کشاورزی را یکی از بنیادی ترین و کلیدی ترین بخش های استان خواند و اظهارداشت: شرایط امروز کشور به گونه ای است که دولت تنها باید سیاست گذار و حامی باشد و اجرای برنامه های توسط بخش خصوصی صورت گیرد.

نصراللهی زاده بیان کرد: خوشبختانه در برهه کنونی دولت در بخش کشاورزی تصدی گری نمی کند و عمده کار در اختیار کشاورزان و تولیدکنندگان است.

وی عنوان کرد: وجود تعامل و رابطه همکاری مطلوبی که بین مسئولان سازمان جهادکشاروزی استان و کشاورزان و تولیدکنندگان  کردستانی وجود دارد سرمایه ارزشمندی است که باید همواره در راستای حفظ وتقویت آن تلاش کرد.

وی اظهارداشت: سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان در حوزه شیلات و اموردام و سایر بخش های کشاورزی برنامه های عملیاتی را تدوین کرده است و وظیفه خود می دانیم در زمینه توت فرنگی هم فعالیت هایی داشته باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با اشاره به اینکه بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی استان زیرکشت توت فرنگی است، گفت: این میزان سطح با تخصیص آب بیشتر از سوی دولت و فراهم کردن زیرساخت های آموزشی و ترویجی قابل افزایش است.

نصراللهی زاده عنوان کرد: از همین فردا ستاد ویژه پایش و پیگیری وضعیت تولید توت فرنگی به منظور افزایش تولید و سطح زیرکشت این محصول در استان را با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان تشکیل می دهیم.

وی با بیان اینکه کردستان پایتخت توت فرنگی کشور است، اظهارداشت: با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج هم نمادسازی ویژه برای توت فرنگی در سطح استان خواهیم کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده