تولید ۸۰۰ هزار اصله نهال غیر مثمر در نهالستانهای استان سمنان

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد گلابیان ظهر پنج شنبه در کارگاه آموزشی و توجیهی طرح های مشارکتی جنگل کاری اقتصادی با حضور مسئولان جنگل کاری وروسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستانهای استان سمنان عنوان کرد: مراقبت و نگهداری از ۱۲۰ هکتار پارک جنگلی، حفاظت از یک هزار و ۱۳۳ هکتار از ذخیره گاه های جنگلی، تولید حدود ۸۰۰ هزار اصله نهال غیر مثمر در نهالستان های استان برنامه ریزی شده است.

وی افزود: با توجه به جدید بودن سیاست های ابلاغی، مشکلاتی در اجرای طرح های مشارکتی با جوامع محلی وجود دارد که امیدواریم با سازماندهی جوامع محلی و تقویت صندوق های مربوطه به تدریج این مشکلات برطرف شود.

رئیس اداره جنگل و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان هدف از برنامه های تولید نهال، کاشت و بهره برداری از گونه های دومنظوره با مشارکت مردم را افزایش سرانه پوشش گیاهی، افزایش درآمد روستائیان از طریق ایجاد اشتغال و مشارکت مردم در حفظ و حراست از منابع طبیعی کشور ذکر کرد.

 گلابیان با تاکید بر اینکه مشارکت در طرح های تولید نهال و جنگلکاری مشارکتی اقتصادی از سال گذشته در استان آغاز شده است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با رفع مشکلات و موانع اجرای این گونه طرح ها مشارکت مردمی را در حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی استان گسترش دهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید ۸۰۰ هزار اصله نهال غیر مثمر در نهالستانهای استان سمنان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X