افزايش ۱۰۰درصدی کشفيات کالای قاچاق در کرمانشاه

به گزارش خبرنگار مهر، سردار منوچهر امان اللهی امروز پنجشنبه  با حضور در قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع معاونين، فرماندهان انتظامی شهرستان ها و رؤسای پليس های تخصصی استان کرمانشاه، اظهار داشت: قاچاق به عنوان يکی از مؤلفه هاي مهم فساد اقتصادي، چرخه توليد و اشتغالزايي کشور را با مشکل جدي مواجه کرده است.

وي افزود: گذشته از اينکه کالاي قاچاق ممکن است از استانداردهاي لازم ايمني و بهداشتي برخوردار نباشد، تضييع حقوق مردم و کاهش درآمدهاي گمرکي و سود بازرگاني را در پي داشته است.

اين مقام انتظامي خاطر نشان ساخت: متأسفانه قيمت پايين کالاهاي قاچاق وارداتي ميزان تقاضا را افزايش داده است و به دليل سود سرشار براي قاچاقچيان، عضوگيري در بين جوانان بيکار صورت مي گيرد و آنها را وارد اين کار غيرقانوني مي کنند.

سردار امان اللهي تصريح کرد: گرچه مرزي بودن استان کرمانشاه يک پتانسيل اقتصادي تلقي مي شود اما از آنجا که شرايط کاري براي جوانان اين استان فراهم نيست، به يک معضل تبديل شده است و عملا وجهه مثبت اين مزيت را تحت الشعاع قرار داده است.

وي گفت: کوهستاني بودن اين استان شرايط لازم را براي ايجاد مخفيگاه و پناهگاه براي قاچاقچيان را فراهم کرده است، اما با اين وجود نيروهاي نظامي با تمام توان و تجهيزات سعي در ناامن نمودن مسير براي قاچاقچيان را دارند.

فرمانده انتظامي استان با بيان اينکه از ابتداي سال تاکنون هفت باند قاچاق کالا و ارز دستگير شده اند، افزود: ميزان کشفيات کالاي قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش ۱۰۰ درصدي داشته است و ارزش ريالي کالاهاي مکشوفه بالغ بر ۲۳ ميليارد ريال برآورد شده است.

سردار امان اللهی بيان داشت: با اقدامات فرهنگي وسيع الگوي مصرفي جامعه را به سمت مصرف صحيح و متعادل کشاند و مي بايست آنها را وارد عرصه مشارکت هاي اقتصادي و اجتماعي از طريق صرفه جويي در مصرف و تأمين منابع موردنياز سرمايه گذاری کرد. 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزايش ۱۰۰درصدی کشفيات کالای قاچاق در کرمانشاه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات




X