ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزايش ۱۰۰درصدی کشفيات کالای قاچاق در کرمانشاه

به گزارش خبرنگار مهر، سردار منوچهر امان اللهی امروز پنجشنبه  با حضور در قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع معاونين، فرماندهان انتظامی شهرستان ها و رؤسای پليس های تخصصی استان کرمانشاه، اظهار داشت: قاچاق به عنوان يکی از مؤلفه هاي مهم فساد اقتصادي، چرخه توليد و اشتغالزايي کشور را با مشکل جدي مواجه کرده است.

وي افزود: گذشته از اينکه کالاي قاچاق ممکن است از استانداردهاي لازم ايمني و بهداشتي برخوردار نباشد، تضييع حقوق مردم و کاهش درآمدهاي گمرکي و سود بازرگاني را در پي داشته است.

اين مقام انتظامي خاطر نشان ساخت: متأسفانه قيمت پايين کالاهاي قاچاق وارداتي ميزان تقاضا را افزايش داده است و به دليل سود سرشار براي قاچاقچيان، عضوگيري در بين جوانان بيکار صورت مي گيرد و آنها را وارد اين کار غيرقانوني مي کنند.

سردار امان اللهي تصريح کرد: گرچه مرزي بودن استان کرمانشاه يک پتانسيل اقتصادي تلقي مي شود اما از آنجا که شرايط کاري براي جوانان اين استان فراهم نيست، به يک معضل تبديل شده است و عملا وجهه مثبت اين مزيت را تحت الشعاع قرار داده است.

وي گفت: کوهستاني بودن اين استان شرايط لازم را براي ايجاد مخفيگاه و پناهگاه براي قاچاقچيان را فراهم کرده است، اما با اين وجود نيروهاي نظامي با تمام توان و تجهيزات سعي در ناامن نمودن مسير براي قاچاقچيان را دارند.

فرمانده انتظامي استان با بيان اينکه از ابتداي سال تاکنون هفت باند قاچاق کالا و ارز دستگير شده اند، افزود: ميزان کشفيات کالاي قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش ۱۰۰ درصدي داشته است و ارزش ريالي کالاهاي مکشوفه بالغ بر ۲۳ ميليارد ريال برآورد شده است.

سردار امان اللهی بيان داشت: با اقدامات فرهنگي وسيع الگوي مصرفي جامعه را به سمت مصرف صحيح و متعادل کشاند و مي بايست آنها را وارد عرصه مشارکت هاي اقتصادي و اجتماعي از طريق صرفه جويي در مصرف و تأمين منابع موردنياز سرمايه گذاری کرد. 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده