ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جنگل های مخروبه شهرستان مهدیشهر احیاء می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا عبدوس ظهر پنج شنبه  در کارگاه آموزشی و توجیهی طرح های مشارکتی جنگل کاری اقتصادی با حضور مسئولان جنگل کاری و روسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های استان سمنان، با بیان اینکه طرح جنگل کاری مشارکتی در دستور کار این اداره قرار گرفته است، افزود: آمادگی داریم با همکاری تشکل های مردمی نسبت به احیاء و توسعه جنگلهای مخروبه این شهرستان اقدام کنیم.

وی گفت: آمادگی داریم با همکاری تشکل های مردمی نسبت به احیاء و توسعه جنگل های مخروبه شهرستان مهدیشهر اقدام کنیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر با تاکید بر اینکه حفظ و توسعه منابع طبیعی با جنگل کاری اقتصاد مشارکتی امکان پذیر است، تصریح کرد: بدون مشارکت مردم و تشکل های زیست محیطی نمی توان عرصه های منابع طبیعی را حفظ کرد.

عبدوس خاطرنشان کرد: اگر مردم خود اقدام به کاشتن بذرها به خصوص بلوط در جنگل‌ها مهدیشهرکنند، نسبت به محافظت و مراقبت از آنها احساس مسئولیت بیشتری می‌کنند.

وی از دامداران منطقه خواست برای حفظ و حراست از نهال های کاشته شده و تلاش مردمی انجام شده برای اجرای این طرح اقتصادی و عام المنفعه، از ورود دام ها به مناطق جنگل کاری شده جلوگیری و منابع طبیعی را در این زمینه یاری کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر گفت: منابع طبیعی موهبت الهی و سرمایه ای خدادادی است که تنها متعلق به نسل حاضر نبوده و امانتی است از نسل های آینده در نزد ما که بایستی همچون گذشتگان در حفاظت، حراست و پاسداری از آن بیاندیشیم و بکوشیم.

عبدوس خاطرنشان کرد: امروزه با افزایش آگاهی و حساسیت عموم مردم به نقــــش و اهـمیت منابع طبیعی ظرفیت های بی بدیلی برای جلب مشارکت مردم در حفاظت، اصلاح و احیــــاء منابع طبیعی فراهم شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X