ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

غفلت ازصنعت گردشگری کشور را از مزیت‌های اقتصادی آن محروم کرده است

به گزارش خبرنگار مهر، سیعد شیرکوند ظهر پنجشنبه در جلسه کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان که در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد اظهارداشت: با نگاهی به تاریخچه گردشگری در کشور می توان دریافت گردشگری در کشور به صورت یک صنعت مورد توجه نبوده و گاهی به عنوان یک چالش و پدیده مشکل ساز نگاه شده است.

وی افزود: غفلت در صنعت گردشگری ما را از مزیتهای اقتصادی آن بی نصیب کرده درحالی که صنعت گردشگری در مقایسه با صنایع دیگر بسیار سود آور است اما کشور با وابستگی به یک صنعت در حال حاضر دچار مشکلات عدیده ای شده است.

شیرکوند گفت: دولت تدبیر و امید نسبت به صنعت گردشگری باور و اعتقاد دارد و با نگاه ویژه ای به این صنعت تلاش می کند از ظرفیت این صنعت برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده کند.

معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی یادآورشد: متولی اصلی رونق گردشگری سازمان میراث فرهنگی است که  باید به صورت جدی پیگیر موضوعات این حوزه باشد ونظارت خوبی برکارکنان اعمال کند تاکارشناسی طرح ها و فعالیت ها به تاخیرنیفتد.

وی افزود: دستگاه های زیربنایی و خدمات رسان باید حامی سرمایه گذاران گردشگری باشند و با شناسایی سرمایه گذاران واقعی در این بخش از پروژه هایی که بیش از۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند حمایت کنند تا به بهره برداری برسد.

شیرکوند یادآورشد: باید سرمایه گذاران واقعی را از افرادی که هیچ تعصب و تخصصی در این بخش ندارند و برای نمایش وارد کار شده اند جدا کرد و با حمایت منطقی برای تداوم کار تشویق مناسبی اعمال کرد.

وی گفت: شهرداری ها درحوزه توسعه گردشگری نقش بسزایی داشته اند که باید حمایت خود از این صنعت را ادامه دهند و از آنحا که سیاست و رویکرد دولت رونق گردشگری است سازمان میراث فرهنگی هم با تعریف بسته های حمایتی به صورت پرداخت یارانه از طرح آنها حمایت می کند.

شیرکوند گفت: یکی دیگر از حمایت های دولت از پروژه های گردشگری استفاده از منایع و اعتباراتی است که می توان ازطریق کارگزاری بانک ها از صندوق توسعه ملی تامین کرد.

وی اضافه کرد: استان قزوین از ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری برخوردار است که نزدیکی به مراکز پرجمعیت کرج و تهران از آن جمله است لذا توانایی و ظرفیت های این استان با حساسیت بیشتری در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور دنبال خواهد شد.

شیرکوند بیان کرد:باید از ظرفیت تردد ۷ میلیون خودرو در ایام تعطیلات نوروز از استان به خوبی استفاده شود و اگر بتوانیم شرایط خوبی را در منطقه فراهم کنیم می توان قزوین را به عنوان مقصد گردشگری برای بسیاری از مسافران تعیین کرد. 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده