ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زمینه تبدیل سبزوار به قطب صنعتی شرق کشور فراهم شده است

محسنی ثانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه تبدیل سبزوار به قطب صنعتی شرق کشور فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، محمد رضا محسنی ثانی ظهر امروز در جمع اقشار مختلف مردم سبزوار اظهار داشت: در 8 سال گذشته منطقه سبزوار جزو شهرستان‌های کمتر توسعه یافته و محروم در استان و پس از شهر کلات قرار داشت.

وی با بیان اینکه در بسیاری از شاخصه‌های توسعه‌ای در استان و شرق کشور بسیار محروم بودیم تصریح کرد: در این مدت تلاش زیادی شد تا این منطقه در شاخصه‌های مختلف توسعه‌ای و زیرساختی رشد زیادی کند.

محسنی ثانی با بیان اینکه استراتژی ما در این مدت ارتقای شهرستان سبزوار به پنج شهرستان بزرگ و ایجاد فرمانداری در آنها بود خاطرنشان کرد: در گذشته تنها هفت روستا و بخشی از منطقه گازرسانی شده بود که با تلاش صورت گرفته در این مدت تمام پنج شهرستان جدا شده حوزه انتخابیه و 200 روستای منطقه گاز رسانی و یا در حال گازرسانی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با  اشاره به فقدان شرایط توسعه و رشد در این شهرستان افزود: تلاش زیادی شد تا شهرک‌های صنعتی یک و دو سبزوار چهار شهرک و ناحیه صنعتی در شهرستان جوین، جغتای، خوشاب و داورزن از وضعیت رکود خارج و زمینه احداث صنایع مختلف در آن فراهم شود.

وی با بیان اینکه امروز شهرستان سبزوار به عنوان دومین شهر صنعتی پس از مشهد شناسایی شده است ادامه داد: امروز بیش از 240 واحد صنعتی در سطح منطقه سبزوار بزرگ، متوسط و کوچک در سطح حوزه انتخابیه فعال شده که زمینه اشتغال بیش از 6 هزار و 500 نفر را در خود فراهم کرده و در آینده نزدیک نیز تعدادی دیکری از این صنایع در شهرک‌ها و نواحی سطح حوزه انتخابیه راه اندازی می‌شود که زمینه اشتغال تعداد زیادی از افراد را فراهم می‌کند.

محسنی ثانی با اشاره به فعالیت بیش از 17 دانشگاه و دانشکده در سطح حوزه انتخابیه سبزوار نیز افزود: در گذشته ما در سطح منطقه تنها 4 دانشگاه و دانشکده داشتیم که با ارتقای تعدادی زیادی از آنها و ایجاد دانشگاه‌ها و دانشکده‌های جدید زمینه برای تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص در این منطقه نیز فراهم شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبدیل سبزوار به عنوان قطب گردشگری سلامت در غرب خراسان رضوی عنوان کرد: با پیگیری صورت گرفته و بهره‌برداری از بیمارستان حشمتیه بخش قلب باز این بیمارستان فعال و امروز دستگاه آنژیوگرافی این بیمارستان و سایر تجهیزات بخش قلب باز با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد ریال در حال تحویل و نصب است.

وی با اشاره به عبور خط انتقال 45 اینچ گاز به پارچین از کنار شهرستان سبزوار عنوان کرد: در گذشته سبزوار در یک بن بست گازی قرار داشت که با عبور این خط زمینه برای انتقال گاز به شهرستان‌های اطراف نیز فراهم شد و امروز شاهد هستیم که خط انتقال گاز 30 اینچ از این خط منشعب و به شهرستان‌های جغتای، جوین و خوشاب گازرسانی می‌شود.

محسنی ثانی با بیان اینکه در گذشته تنها چند روستای منطقه از نعمت آب شرب بهداشتی و برق بهره‌مند بودند عنوان کرد: با تلاش صورت گرفته امروز بیش از 12 مجتمع آبرسانی در سطح حوزه انتخابیه ایجاد شده که زمینه آبرسانی به تمام روستاهای محروم از این نعمت را فراهم کرده است.

وی افزود: امروز با جرات اعلام می‌کنیم تمام روستاهای بالای 10 خانوار و 20 خانواره شهرستان سبزوار از نعمت برق بهره‌مند هستند.

محسنی ثانی وجود فرودگاه، عبور خط آهن و محور سراسری حرم تا حرم از محدوده سبزوار را یک فرصت برای این شهرستان دانست و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته امروز منطقه ویژه اقتصادی سبزوار زمینه رشد و توسعه را در غرب خراسان فراهم کرده و مجوزهای لازم ایجاد این مجموعه گرفته شده و امیدواریم به‌زودی شاهد احداث آن باشیم.

وی با اشاره به احداث مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) به عنوان بزرگترین مجتمع فرهنگی غرب خراسان رضوی نیز افزود: برای احداث این مجموعه اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال هزنیه شده که در آینده نزدیک با حضور تولیت آستان قدس رضوی به بهره‌برداری می‌رسد.

محسنی ثانی عنوان کرد: امروز با تلاش‌های صورت گرفته سبزوار به عنوان سومین شهرستان توسعه یافته استان در همه شاخصه‌ها شناخته می‌شود که امیدواریم این روند توسعه‌ای هم‌چنان ادامه یابد.

وی گفت: نمایندگی مردم در مجلس شغل نیست بلکه امانتی است که جایگاهش را خون شهدا مشخص کرده‌اند باید از این امانت به خوبی پاسداری کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X