ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارتقا مشارکت‌های مردمی و کمک‌های خیران در استان مرکزی در گرو ایجاد اعتماد‌ است

فتح آبادی / اجتماعی استانداری مرکزی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی: شفاف‌سازی و ایجاد اطمینان در صرف کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردمی سبب ارتقا و پایداری مشارکت‌های مردمی و کمک‌خیران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، غلامرضا فتح‌آبادی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان مرکزی با اشاره به نقش بهزیستی در کاهش فقر در جامعه اظهار داشت: بهزیستی از نظر مشارکت خیران، نقش به‌سزایی در رسیدگی به محرومان جامعه دارد و به همین سبب می‌تواند با جذب بیشتر حمایت‌های مردمی و شناسایی و ساماندهی خیران در راستای فقرزدایی موثر واقع شود.

وی افزود: عوامل مهمی که در ارتقا و پایداری مشارکت‌های مردمی و کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران تاثیر دارد شفاف‌سازی و اعتماد‌سازی برای آنها است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی تصریح کرد: شفاف‌سازی و افزایش اعتماد مردم و خیران با مشخص کردن میزان کمک‌های نقدی و غیرنقدی به بهزیستی و آگاهی‌بخشی در مورد چگونگی هزینه کردن این کمک‌ها امکان‌پذیر است و این امر سبب افزایش مشارکت‌های مردمی در امور خیریه می‌شود.

فتح‌آبادی ادامه داد: احسان و نیکوکاری از اموری است که در حوزه عمل اجتماعی و هنجارهای پسندیده قرار می‌گیرد و یکی از فضیلت‌های اخلاقی به شمار می‌رود و هر کسی که از فطرت سالم برخوردار باشد زبان به ستایش و تحسین اهل احسان و نیکوکاران باز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: شورای مشارکت‌های مردمی عامل مهمی در راستای توانمندسازی و اشتغال جامعه هدف است و هر گونه فعالیت‌ در راستای محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارای اجر معنوی است که باید از تمام ظرفیت‌ها در راستای رسیدن به این هدف استفاده شود.

وظیفه بهزیستی هموارسازی مسیر خدمت‌رسانی به قشر نیازمند است

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به وظایف اداره بهزیستی گفت: اصلی‌ترین وظیفه اداره بهزیستی جمع‌آوری کمک خیران و هموارسازی مسیر برای ارتقای خدمت‌رسانی آنها به قشر نیازمند جامعه است که شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان نیز این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.

بهروز رفیعی ادامه داد: خیران و نیکوکاران امروزه مددکار دولت و ملت هستند و توانسته‌اند با مشارکت خود بسیاری از کارها را به سرانجام برسانند.

وی بیان داشت: ما باید تلاش کنیم تا واقعیت‌های جامعه را درک کنیم افزایش تعداد افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی نیازمند برنامه‌ریزی در راستای رسیدگی به وضعیت آنها است که باید به این امر توجه ویژه شود و خوشبختانه حضور خیران، کمکی به مسئولان برای رسیدگی به امور رفاهی قشر نیازمند جامعه است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی عنوان کرد: اداره بهزیستی استان، هزینه مشارکت‌های مردمی را بر اساس مصوبه شورای مشارکت‌ها در قالب موادغذایی، سبد موادغذایی، اشتغال، درمان و رفع نیازمندی‌های خانواده‌های تحت پوشش و مسکن‌سازی به مددجویان ارائه می‌دهد.

رفیعی تصریح کرد: مدیرکل بهزیستی استان مرکزی عنوان کرد: کمک‌ها و مبالغ دریافتی از خیران معمولا در دو قالب مبالغ عام که در اختیار بهزیستی قرار می‌گیرد و این اداره مسئول پرداخت آن طبق برنامه‌ریزی‌ها به مددجویان است و مبالغ با نیت خاص که دقیقا مکان و موارد هزینه شدن توسط خیران مشخص می‌شود هستند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده