ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صادرات کشمش همدان با خطر جدی مواجه می‌شودجایگاه فعلی اتاق بازرگانی همدان واقعی نیست

انگور مشگین‌شهر نایب رئیس اتاق بازرگانی استان همدان گفت: اگر نوعی سم که از سوی کشورهای اروپایی مشخص شده در کشمش مشاهده شود صادرات کشمش همدان با خطر جدی مواجه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، منوچهر رضایی پیش از ظهر امروز در کارگروه صادرات غیرنفتی استان همدان اظهار داشت: اتاق بازرگانی پارلمان بخش خصوصی است و فعالان اقتصادی فارغ از هرگونه دغدغه باید مشکلات را جمع‌بندی و از مجاری قانونی پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه هشت کمیسیون در اتاق بازرگانی تشکیل شد، افزود: بخش خصوصی به مسائل بسیاری مبتلاست که باید در کمیسیون‌ها جمع‌بندی شده و راهکارهای آنها برای رفع به بخش دولتی ارائه می‌شود.

رضایی کمبود اطلاعات و دانش مردم در زمینه تجارت و بازرگانی را از مشکلات استان همدان دانست و گفت: دوره‌هایی که برگزار می‌شود باید کاربردی باشند تا بتوان اقدامات موثری در زمینه رفع این مشکل انجام داد که 25 دوره آموزشی در این زمینه برگزار شد.

وی با اعلام اینکه 214 فقره گواهی مبدا به ارزش 10 میلیون دلار و به وزن 57 هزار تن صادر شده است، تصریح کرد: 211 کارت بازرگانی توسط اتاق بازرگانی همدان صادر شده است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی استان همدان با اشاره به اینکه در حال حاضر جایگاه فعلی اتاق بازرگانی در اتاق ایران واقعی نیست، بیان کرد: در حال حاضر همدان چهار نماینده در اتاق ایران دارد که مطلوب نیست و باید این میزان را افزایش داد.

وی با بیان اینکه تشکل‌های زیرنظر اتاق بازرگانی نباید پراکنده باشند، گفت: باید هماهنگی و انسجامی بین تشکل‌ها باید که مطالبات خود را به صورت هماهنگ از بخش خصوصی طلب کنند.

رضایی با اعلام اینکه اعزام و پذیرش تورهای تجاری و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی در اولویت امسال اتاق بازرگانی است، تصریح کرد: از کارشناسان و متخصصان در حوزه‌های مالی، بیمه، بانکی و مالیاتی برای مشاوره به اعضای اتاق همدان استفاده می‌شود.

وی از برگزاری همایش نقش رونق اقتصادی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در سال 95 خبر داد و گفت: برنامه‌های امسال با استحکام و تلاش بیشتری انجام می‌شود تا بتوان به توسعه برسیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی استان همدان با تاکید بر اینکه نمی‌توان فعالان اقتصادی را با چوب مالیات زد، گفت: همراهی و تعامل بیشتری از سوی امور مالیاتی استان همدان برای تمدید کارت‌های بازرگانی نیاز است که متاسفانه در حال حاضر برخی کارشناسان امور مالیاتی همدان در این زمینه همکاری نداشته و کارشکنی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در زمینه تجارت کشمش ترکیه با اروپا به وجود آمده است، گفت: در حال حاضر صادرات کشمش از همدان با مشکلات و دغدغه‌های بسیاری در حال انجام است که اگر نوعی سم که از سوی کشورهای اروپایی مشخص شده در کشمش مشاهده شود صادرات کشمش همدان با خطر جدی مواجه می‌شود.

رضایی با بیان اینکه باید از مصرف سموم خاص در باغات انگور استان همدان جلوگیری شود، تصریح کرد: باید ضمن حفاظت از بازارهای جهانی، کشورهای هدف را برای صادرات کشمش افزایش داد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده