ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزارت بهداشت به 160 هزار نیرو نیاز دارد جای یک برنامه مدون آموزشی در وزارت بهداشت خالی است

سیدعلی صدرالسادات معاون مدیریت منابع وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال ۱۷ هزار نفر به وزارت بهداشت جذب شدند در صورتی که نیاز این وزارتخانه ۱۶۰ هزار نیرو است اما این امر از عهده دولت خارج است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سیدعلی صدرالسادات پیش از ظهر امروز در نشست معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در شیراز برگزار شد با اشاره به اینکه وزارت بهداشت با کمبود و تورم نیرو روبه‌رو است، اظهار داشت: در بسیاری از سازمان‌های ستادی وزات بهداشت تورم نیرو وجود دارد در صورتی که بسیاری از دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با کمبود نیرو مواجه هستند.

وی  با بیان اینکه باید این موضوع در وزارت بهداشت ساماندهی شود، خاطرنشان کرد: امسال 17 هزار نفر به وزارت بهداشت جذب شدند در صورتی که نیاز این وزارتخانه 160 هزار نیرو است اما این امر از عهده دولت خارج است.

صدرالسادات با اشاره به توزیع عادلانه نیروی متخصص در وزارت بهداشت تصریح کرد: قبولی در آزمون نباید تنها ملاک استخدام افراد باشد بلکه باید با مصاحبه افراد زبده و ماهر را استخدام کرد.

 معاون مدیریت منابع وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: وزارت بهداشت برای آموزش کارکنان و مدیران خود به برنامه آموزشی مدون نیاز دارد.

وی با بیان اینکه جای یک برنامه مدون آموزشی در وزارت بهداشت خالی است، گفت: برنامه‌های آموزشی کنونی قابل اجرا در تمامی دانشگاه‌ها نیست در صورتی که این برنامه باید متناسب با نیازهمه دانشگاه‌ها تدوین شود.

محمد هادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این همایش گفت: 10 هزار میلیارد ریال املاک مشترک هلال احمر و علوم پزشکی نیاز به تغییر کاربری دارد و در صورت تعیین تکلیف این تغییر کاربری بودجه بزرگی به هر دو دستگاه هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی شیراز وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه مالکیت این املاک متعلق به هلال احمر است، گفت: این املاک در حال حاضر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفته و گاه فعالیت‌های انجام شده در آن غیرضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بیمارستان قدیم شهرستان مرودشت یکی از این املاک است، افزود: ارزش این املاک در کل استان فارس بیش از هزار میلیارد تومان است که با این تغییر کاربری حداقل 500 میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه وارد می‌شود. 

ایمانیه خاطرنشان کرد: در صورت انجام تغییر کاربری‌ها می‌توان تمامی بیمارستان‌های درحال ساخت استان را به اتمام رساند.

در این همایش یک روزه معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به بررسی مسائل بودجه و جذب نیرو و تامین نیروی متخصص پرداختند. 

انتهای پیام/ 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده