ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برای رفع مشکل آب استان باید راهکار منطبق با ظرفیت منطقه پیدا کرد

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در شورای اداری استان افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و تداوم 18سال خشکسالی، اقتضا می کند، برای رفع این مشکل حرکت خاصی نیز انجام شود.
وی خطاب به مدیران گفت: شما که خدمت به مردم خراسان جنوبی را قبول کردید، شرایط اقتضا می کند؛ راهکارهایی را برای برون رفت کم آبی یا بی آبی با توجه به کاهش بارش در استان پیدا کنید.
وی یادآور شد: مدیران برای پاسخگویی گزارش هایی را به مرکز ارائه می دهند، برای رفع چالش هایی که استان با آن رو به روست و حرکتی که گره گشا باشد، نیاز به شجاعت در تصمیم گیری دارد که این به معنای نقض قانون نباید باشد.
به گفته تولیت آستان قدس رضوی ، خراسان جنوبی همانند برخی مناطق ایران با پدیده خشکسالی رو به روست، باید فکر کنیم از چه طریقی می توان تعداد روستاهایی را که با تانکر آبرسانی می شود، کمتر کرد.
وی تاکید کرد: برخی از گره ها را می توان با استفاده از توانمندی های موجود در استان و با استفاده از همکاری بین بخشی حل کرد.
رئیسی در ادامه به فعالیت های صورت گرفته برای پیشرفت، عمران و آبادانی استان اشاره کرد و یادآور شد: گام هایی در خراسان جنوبی برای توسعه برداشته شد که قابل قدردانی است و می توان با ظرفیت موجود گام هایی را در این جهت برداشت که اقدام مخلصانه به کارها خیر و برکت می دهد.
وی در ادامه به آمار بالای تصادف در محور بیرجند - قاین اشاره کرد و گفت: نباید اجازه داد بیش از این مردم و مسافران در اثر سانحه رانندگی در این محور از نظر مالی و جانی متحمل خسارت شوند.
وی تصریح کرد: برخی مسایل هست که بر مشکل(تصادف در محور یاد شده) مردم می افزاید ، باید کاری کرد نه تنها بر تعداد مشکل افزوده نشود بلکه کمتر هم بشود.
وی گفت: بر اساس اسناد موجود در آستان قدس رضوی به فرموده مقام معظم رهبری که هنوز استان خراسان جنوبی تشکیل نشده بود، اقتصاد سنگ می تواند در جنوب این استان زمینه کار برای منطقه باشد .
وی به ظرفیت استان در تولید صنایع دستی ، کارهای علمی و تحقیقاتی و پروهشی اشاره کرد و گفت: آستان قدس رضوی با توجه به امکاناتی که دارد می تواند خدماتی را انجام دهد.
رئیسی با بیان اینکه راه برون رفت اقتصاد مقاومتی است و حل مشکل در پنجه جوانان کشور قرار دارد، بیان کرد: دستگاه هایی خدمات رسان مانند کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، بهزستی و ... کارهای ارزشمندی انجام می دهند این کمک ها مرهمی برای درد مردم است نمی تواند پاسخ همه دردها باشد.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به تفاوت مدیریت اسلامی با مدیریت در سایر نظامها گفت: مدیر جامعه اسلامی ابتدا خود را در برابر پروردگار و سپس در برابر خلق خدا پاسخگو می داند.
وی تصریح کرد: به دلیل وجود نگرش توحیدی در جامعه اسلامی مدیریت در چنین جامعه ای، همان کرامت و تکریم مردم است و محبت به مردم، محبت به خداست.
وی اضافه کرد: دوست داشتن و محبت به مردم را در پرتو خداخواهی در زندگی بزرگان، ائمه اطهار و امام رضا(ع) می توان مشاهده کرد.
وی تاکید کرد: توجه به مردم امر تشریفاتی و حرکت نمادین نیست بلکه امر واقعی برای گره گشایی از زندگی آنهاست که این مساله واقعی است .
نماینده مردم خراسان جنوبی اظهار کرد: بهترین کار برای ارتقای هر مدیر رفع گره کار ارباب رجوع است که بدون تردید این نگاه محبت آمیز در نگاه مدیریتی و فرهنگی دینی ما قرار دارد.
وی همچنین به نظارت و کنترل در امور زیر مجموعه اداری اشاره کرد و افزود: برخی می گویند اصل بر اعتماد و برخی کنترل را نیز لازم می دانند.
وی تصریح کرد: بر اساس آموزه های دینی برای گزینش نیرو باید بهترین ها انتخاب شوند، زیرا کنترل برای بی اعتمادی نیست، بلکه نظارت و کنترل باید توامان انجام شود.
وی یادآور شد: بعد از 37سال از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه مدیریتی دیگر آزمون خطا و اشتباه پذیرفته شده نیست.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد که پیام دستاوردهای انقلاب به دنیا رسید و جامعه جهانی از انقلاب الگو برداری می کند و دلیل آنها همان مردم سالاری دینی که که مقدمه تمدن اسلامی است، دیده می شود.
وی در ادامه به نقل از یک نویسنده مصری که گفته بود ، سال 57 ایران با آمریکا و اسراییل قهر کرد و در همان سال مصر با آمریکا و اسراییل آشتی کرد، گفت: این نویسنده مصری می پرسد، امروز ایران از لحاظ قدرت منطقه ای و اقتصادی در کجا و مصر در کجا قرار دارد؟
رئیسی بیان کرد: غرب قادر به حل مشکل کشورهای اسلامی نیست باید مذاکره کرد و نسبت به احقاق حقوق مردم نیز اقدام کرد، اما نباید از آنها انتظار داشت که مشکل ما را حل کنند.
وی ادامه داد: در آستان قدس رضوی ماموریت ها بر اساس منشور هفت گانه ابلاغی توسط مقام معظم رهبری تعریف شده که نسبت به زائر و مجاوران آن حضرت است، چون خدمت به مردم در جهت اهداف آستان قدس رضوی است.
2047/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X