ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک مسئول: دوران پسابرجام فرصتی برای اجرای پروژه های مشترک بین ایران و ژاپن است

علی سیدزاده روز پنجشنبه در همایش همکاریهای مشترک صنعت آب و فاضلاب ایران و ژاپن، در مشهد افزود: در همین چارچوب
پیرو تاکید دولت و وزارت نیرو بر گسترش روابط خارجی فرصت مناسبی برای توسعه روابط بین المللی در صنعت آب و فاضلاب فراهم شده است.
وی ادامه داد: ایران در منطقه گرم و خشک واقع شده و با توجه به تغییرات اقلیمی، افت سطح آبهای زیرزمینی، کاهش نزولات جوی، رشد و توسعه شهرها و کمبود منابع آبی، صنعت آب و فاضلاب کشور نیازمند رشد و توسعه است.
مدیر دفتر مدیریت و کاهش آب بدون درآمد شرکت مهندسی آب و فاضلاب تاکید کرد: گسترش ارتباطات با کشورهای توسعه یافته لازمه رشد و ارتقاء این صنعت است.
وی گفت: در دوران تحریمها ارتباط ایران با کشورهای توسعه یافته محدود و متوقف شده بود ولی با حصول برجام پتانسلهای خوبی برای گسترش روابط با کشورهای توسعه یافته فراهم شد.
سیدزاده افزود: استفاده از پناسیل و فناوریهای کشورهای توسعه یافته برای بومی سازی و جذب سرمایه های خارجی به منظور اجرای پروژه ها از مهمترین سیاستهای ابلاغی وزارت نیرو به شرکتهای زیرمجموعه است.
وی ادامه داد: از سال 1390 رابطه شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران با شرکت همکاریهای بین المللی خاورمیانه در ژاپن آغاز شد.
مدیر دفتر مدیریت و کاهش آب بدون درآمد شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: در پنج سال گذشته شش هیات از مدیران و کارشناسان صنعت آبفا کشور برای گذراندن دوره های آموزشی مرتبط با این صنعت و آشناشدن با فناوری صنعت آبفای ژاپن به آن کشور اعزام شده اند.
وی افزود: هم اکنون 15 میلیون مشترک شهری و پنج میلیون مشترک روستایی تحت پوشش شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی در سطح ایران هستند.
مدیر دفتر آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب مشهد نیز در این همایش میزان کنونی آب بدون درآمد را در این کلانشهر 21 درصد اعلام و بیان کرد: برای برای کاهش این میزان اقدامات مختلفی نظیر اصلاح شبکه، جایگزینی لوله ها و پروژه های نشتیابی در دست اجرا است.
فریدون عباسپور افزود: 40 هزار انشعاب غیرمجاز در مشهد وجود دارد لذا برای کاهش میزان آب بدون درآمد باید این انشعابها ساماندهی شوند.
همایش همکاری مشترک ایران و ژاپن در صنعت آب و فاضلاب با حضور 10 شرکت ژاپنی در قالب هیاتی 22 نفره از اعضای مرکز همکارهای بین المللی خاورمیانه آن کشور و 70 نفر از کارشناسان صنعت آبفا ایران برگزار شد.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده