ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همفکری جریان های سیاسی، روند توسعه و پیشرفت کشور را شتاب می بخشد

به گزارش ایرنا هادی پژوهش جهرمی، روز پنجشنبه در نشست احزاب شناسنامه دار استان فارس در شیراز، افزود: ایجاد فضای آرام در امور سیاسی و اجتماعی و پرهیز از اختلاف و چندگانگی، لازمه توسعه و پیشرفت در امور زیربنایی این استان است.
وی بیان داشت: جریان های سیاسی با حفظ نگاهها و مرام و مسلک سیاسی خود می توانند در کنار هم قرار گرفته و در مورد توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان همفکری کنند و ایجاد دفتر نمایندگی خانه احزاب می تواند محمل این حرکت باشد.
وی، با اشاره به پیشینه قوی فکری، علمی و ادبی فارس و غنای بالای این استان درحوزه اندیشه بیان کرد: حضور سخنرانان از هر طیف و سلیقه نباید موجب دغدغه خاطر گروه های سیاسی و جریان های غیرسیاسی شود چرا که قوت و قدرت مبانی فکری، توانایی پاسخگویی به تمام شبهات در حوزه سیاسی و اجتماعی را دارد.
پژوهش جهرمی افزود: سعه صدر، تحمل در عین حفظ مرزهای فکری و اعتقادی و خطوط و موازینی که رعایت آنها الزامی است از ضروریات پویایی سیاسی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: انسداد فکری مشکلی از جامعه را حل نخواهد کرد و با حضور و فعالیت احزاب رسمی و شناسنامه دار است که حضور و فعالیت جریان ها و گروه های بی شناسنامه و خودسر که با عناوین مقدس اظهار وجود می کنند، کمرنگ می شود.
وی، از احزاب خواست با تشکیل مستمر جلسات هم اندیشی و تقویت بخش های غیر سیاسی درون حزبی، بُعد مشورت دهی به مدیران اجرایی در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را فعال و تقویت کنند.

**انتخابات اخیر با کمترین حاشیه در فارس برگزار شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، ضمن قدردانی مجدد از حضور حماسی و پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند 94 و دهم اردیبهشت 95 گفت: این انتخابات با حضور حماسی مردم و فعالیت چشمگیر احزاب و گروه های مختلف سیاسی و در فضایی همراه با آرامش و امنیت و با کمترین حاشیه برگزار شد.
پژوهش جهرمی بیان کرد: برای مجریان و متولیان برگزاری انتخابات ملاک عمل، قانونمندی و تبعیت از قانون، بی طرفی و صیانت از آرای مردم به عنوان حق الناس بود.
وی ادامه داد: در این مرحله با تدبیر و همراهی اعضای شورای تامین استان و شهرستانها شاهد کمترین حاشیه سوء امنیتی بودیم و انتخابات با امنیت کامل و بدون وارد آمدن خدشه و خسارت به جان و مال مردم برگزار شد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه هفتم اسفند برگزار شد.
در مرحله نخست، تکلیف 14 کرسی نمایندگی مجلس از 15 حوزه انتخابیه استان فارس مشخص شد و انتخاب نماینده چهارم شیراز و نمایندگان حوزه های داراب و زرین دشت، ممسنی و رستم و نی ریز و استهبان به دور دوم (دهم اردیبهشت 95) کشیده شد.
6122 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده