ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بخشداران در اطلاع رسانی خدمات دولت بیش از پیش تلاش کنند

شکرالله حسن بیگی روز پنجشنبه در نشست مشورتی بخشداران استان مرکزی افزود: هم اکنون بسیاری از مخالفان، در راستای تخریب برنامه های اقتصادی و فرهنگی دولت گام بر می دارند که این مهم روحیه امید را در جامعه تضعیف کرده است، بنابراین بخشداران به عنوان فرماندهان خط مقدم دولت در روستاها وظیفه دارند با صداقت و راستگویی خدمات دولت یازدهم را به صورت کارشناسی برای جامعه هدف خود تشریح و تبیین کنند.
وی ادامه داد: دولت یازدهم با رشد اقتصادی منفی شش و هشت دهم درصد کشور را در اختیار گرفت که تا پایان سال گذشته این رشد به مثبت یک ارتقاء یافت، اما بسیاری از مردم این موفقیت چشمگیر دولت را نمی دانند، بنابراین بخشداران به عنوان نمایندگان دولت در بخش های مختلف جامعه، وظیفه سنگینی در انعکاس موفقیت ها دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان مرکزی بیان کرد: با توجه به اینکه کشور از مهرماه امسال در فضای انتخابالت ریاست جمهوری قرار می گیرد، بنابراین بخشداران و فرمانداران باید در راستای ارتقاء سطح رضایتمندی عمومی گام برداشته و در مواردی که قانون اجازه می دهد با کشاورزان و دامداران محل خدمت خود نهایت همکاری را داشته باشند.
وی اظهار کرد: بخشداران باید با حضور مستمر در روستاها و مناطق محل خدمت خود، مشکلات و مسائل را به صورت کارشناسی فهرست بندی کرده و در راستای حل مشکلات به صورت اولویت بندی گام بردارند.
حسن بیگی ایجاد اشتغال مولد، برقراری امنیت و آسایش مردم، تکریم ارباب رجوع، تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی و همکاری با فرمانداران در خصوص رسیدگی به آسیب های اجتماعی ابلاغی از سوی وزارت کشور را از دیگر وظایف اصلی بخشداران عنوان کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از بخشداران استان مرکزی در جریان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، افزود: این استان هم در جریان برگزاری انتخابات و هم در تقسیم دستمزدهای عوامل برگزاری انتخابات در شعبه های اخذ رای جزو استان های برتر کشور بود.

*** تحقق اقتصاد مقاومتی باید درصدر امور بخشداران قرار گیرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بخشداران وظیفه دارند اندیشه اقتصاد مقاومتی را در بخش های خود ایجاد کرده و مردم را به تحقق منویات مقام معظم رهبری هدایت کنند.
عزیز فیلی افزود: دهیاران شهرستان باید با مشارکت مردم و بخش خصوصی به تناسب ظرفیت روستاها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند و با استفاده از امکانات موجود، روستایی آباد و در خور شأن ساکنان آن بسازند.
وی گفت: دولت تدبیر و امید تمام توان خود را برای رونق اشتغال، اقتصاد و تولید و کسب و کار در روستاها به کار گرفته و در این راه تلاش های زیادی صورت گرفته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی اظهار کرد: کارشناسان امور مالی دهیاری ها باید قوانین، مقررات و دستورالعمل ها را رعایت و تعامل و هماهنگی لازم را با بخشداری ها و فرمانداری در راستای خدمات رسانی هر چه بهتر به روستاها داشته باشند.
فیلی گفت: تسهیلات ویژه ای از سوی بنیاد مستضعفان با عاملیت بانک سینا تا پایان سال جاری به کشاورزان نقاط مختلف کشور ارائه می شود که پیش بینی می شود سهم استان مرکزی از این تسهیلات 200 میلیارد ریال باشد.
وی بیان کرد: بهره این تسهیلات کمتر از 20 درصد است که پنج درصد آن را بنیاد مستضعفان، پنج درصد معاونت روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و پنج درصد نیز از سوی استانداری مرکزی تامین می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی بیان کرد: با این وجود تنها چهار درصد از بهره این تسهیلات از سوی متقاضیان تامین می شود که شرایط بسیار ویژه ای پیش روی کشاورزان و دامداران قرار می دهد.
وی تاکید کرد: متقاضیان بهره مندی از این تسهیلات می توانند زمین فعالیت اقتصادی خود را نیز به صورت رایگان دریافت کنند.

*** سامانه تلفنی 131 موفقیت های چشمگیری در راستای حفاظت از اراضی داشته است
مدیرامور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: سامانه تلفنی 131 موفقیت های چشمگیری در راستای حفاظت از اراضی کشاورزی و محیط زیست داشته است.
حمیدرضا نریمانی افزود: این سامانه با هدف پیشگیری از ساخت و ساز و تجاوز به اراضی کشاورزی، جلب مشارکت مردمی، گسترش فرهنگ عمومی، ساماندهی اخبار و گزارش های ارائه شده و تصمیم گیری مناسب راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: شهروندان استان مرکزی می توانند از هر نقطه استان به صورت رایگان گزارش های تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها، تفکیک و خرد کردن زمین های کشاورزی، تصرفات غیر مجاز و زمین خواری، شناسایی اراضی کشاورزی رها شده را به کارشناسان این سازمان اطلاع رسانی کنند.
ساخت و سازهای غیرقانونی در باغات و اراضی کشاورزی، عدم همکاری مدیران دستگاه های اجرایی، موانع موجود در عملیاتی ساختن طرح های هادی از مهمترین مشکلات و مسائل بخشداران بود که در این نشست عنوان شد.
3017/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده