ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه بر ضرورت اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه تاکید کرد

به گزارش ایرنا، عظیم محبی روز پنجشنبه در جمع مدیران مجری و ارزیابان برنامه تعالی مدرسه استان سمنان در سالن آموزش و پرورش سمنان افزود : مدل تعالی، نوعی ساختار مدیریتی است که با تکیه بر اصول و مفاهیم اساسی و توجه به معیار های اصلی مدیریت کیفیت جامع و سیستم خود ارزیابی موجبات پیشرفت و بهسازی مدرسه را فراهم می سازد.
وی اظهار کرد : برنامه تعالی مدیریت مدرسه یک مدل بومی برای ارتقا کیفیت مدرسه و از مدل های تعالی سازمانی مانند EFQM اقتباس شده است.
وی ادامه داد : برنامه تعالی مدیریت مدرسه سعی دارد با تکیه بر راه کار 1-7 سند تحول بنیادین و نگاهی تعالی بخش ، مدرسه محور ، مشارکت جو و کیفیت مدار ضمن تمرکز بر فرآیندهای مدیریتی شرایطی را فرآهم آورد تا همه عوامل موثر در مدیریت مدرسه ضمن شناسایی ظرفیت ها و توانایی های داخلی و پیرامونی خود ، با اتخاذ رویکرد برنامه محوری نسبت به تعیین اهداف و طراحی برنامه ی عملیاتی مدرسه اقدام کند.
محبی در ادامه از 2 برابر شدن توسعه کمی در سال آینده خبر داد و افزود : یکی از مهم ترین اصل در این برنامه، بحث فرهنگ سازی است.
وی اظهار کرد : مدیریت دانش مبتنی بر خلاقیت، امروزه حرف اول را می زند و برای تحقق این مهم باید تفکر و نگرش سیستمی جایگزین نگرش های قبلی شود.
وی بر مشارکت مدیران مدرسه در مدارس با دیگر همکاران و اولیا تاکید و خاطرنشان کرد: مدیر نباید به تنهایی اداره امور را به دست بگیرد و همه کار مدرسه باید به صورت تیمی و با هم فکری یکدیگر صورت بگیرد.
وی با بیان این که آموزش و پرورش یک فرهنگ است، افزود: تدریس معلم ها در مدارس به فرهنگ آن کشور وابسته است و اگر در کشور مشارکت وجود داشته باشد در تدریس نیز روحیه مشارکت به دانش آموزان تعلیم داده می شود.
وی توسعه و تقویت مشارکت کارکنان ، دانش آموزان و اولیا در امر راهبری و مدیرت مدرسه ، ترویج و تقویت سیستم خود ارزیابی در راستای بهبود و تعالی عملکرد مدیریت در مدرسه ، زمینه سازی برای دست یابی به استاندارد های آموزشی و مدیریتی در مدارس و حرکت به سوی نهادینه سازی نگاه تعالی بخش در فرآیندهای مدیریتی را از جمله اهداف برنامه تعالی مدرسه عنوان کرد.
وی تصریح کرد : مدیران مدارس متعالی به منظور ایجاد زمینه های لازم و ظرفیت سازی مطلوب تلاش می نمایند با مشارکت، هماهنگی و هم فکری میان مربیان ، اولیا و نهادهای اجتماعی زمینه های تربیت و رشد فکری و اخلاقی دانش آموزان را فراهم می نمایند و در طراحی نظام یادگیری خویش، چهارچوب هدفمند و برانگیزاننده ی درونی و بیرونی مناسبی را پیش بینی و مستقر می کنند.
وی اظهار کرد: مدارس متعالی به منظور غنی سازی برنامه ها و تعمیق یادگیری در دانش آموزان ، فعالیت های مکمل و فوق برنامه را با توجه به نیازها ، استعدادها و علائق دانش آموزان پیش بینی و اجرا نموده تا ضمن ایجاد فرصت هایی برای کسب تجربه دانش آموزان در درون و بیرون مدرسه ، محیط آموزشی را به محیطی پرنشاط و پویا تبدیل می نمایند .
طرح تعالی مدرسه دارای 10 محور و 180 شاخص است.
در استان سمنان حدود 108 هزار داشن آموز در حدود هزار واحد آموزشی تحصیل می کنند.
7342/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده