ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش جذب دانشجوی غیر ایرانی در کشور

مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، بابیان اینکه بیش از ۲۱ هزار دانشجوی غیرایرانی در ایران تحصیل می‌کنند، گفت: جذب دانشجوی غیر ایرانی در ایران رشد داشته است.

به گزارش مهر، صمد حاج جباری ظهر پنجشنبه در چهاردهمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: امروز شاهد برگزاری چهاردهمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی و نهمین جشنواره فرهنگ ملل دانشجویان غیر ایرانی در همدان هستیم.

مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم با اشاره به اینکه امروز ششمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی به‌صورت مشترک بین وزارت علوم و فناوری و وزارت بهداشت برگزار می‌شود، تأکید کرد: بر اساس آخرین آمار ۲۱ هزار و ۵۰۰ دانشجوی غیر ایرانی در کشور مشغول به تحصیل هستند.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس آخرین آمار تعداد دانشجویان غیر ایرانی نسبت به آمار قبلی ۵۰۰ نفر افزایش داشته است، بیان کرد: این نشان‌دهنده رشد جذب دانشجوی غیر ایرانی در کشور است.

حاج جباری بابیان اینکه امروز ۴۰۸ نفر در آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی حضور دارند، ادامه داد: ۲۹۳ از دانش‌آموختگان مربوط به وزارت علوم و تحقیقات و ۱۱۵ نفر مربوط به وزارت بهداشت و آموزش پزشکی است.

وی بابیان اینکه ۲۳ کشور در این مراسم حضور دارند که از ۲۱ دانشگاه مختلف در کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند، تأکید کرد: در کنار چهاردهمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی، جشنواره فرهنگ ملل با ۳۷ غرفه برگزار شد که تعداد غرفه‌ها نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم تعداد غرفه‌های جشنواره فرهنگ ملل در سال گذشته را ۲۵ غرفه دانست و ادامه داد: فعالیت دانشجویان ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی بابیان اینکه در بخش وزارت علوم ۸۳ نفر در مقطع کارشناسی، ۱۶۱ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۹ نفر در مقطع دکترا فارغ‌التحصیل هستند، بیان کرد: ۶۰ درصد دانش‌آموختگان فارغ‌التحصیل در بخش وزارت علوم مربوط به تحصیلات تکمیلی می‌شود.

حاج جباری افزود: در بخش وزارت بهداشت ۹۷ نفر در مقطع دکترای حرفه‌ای، ۱۵ نفر در مقطع کارشناسی رشته‌های مختلف علوم پزشکی و سه نفر تخصصی پزشکی فارغ‌التحصیل شده‌اند.‌

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده