ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اهدای 5هزار نسخه کتاب ازسوی کتابخانه ملی کشور به کتابخانه‌های استان

به گزارش پنجشنبه روابط عمومی کتابخانه های خراسان شمالی، استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه فرهنگسازی برای اهدای کتاب یکی از بهترین روش‌ها برای ارتقای سطح مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است، افزود: کتاب نقش اساسی و کلیدی در گسترش فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتی مردم دارد و با این وصف یکی از راه های جذب مشارکت های مردمی ، اهداء کتاب به کتابخانه های عمومی است.
سید علی‌اکبر پرویزی، با معرفی کتابخانه‌های عمومی بعنوان سکاندار گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان تصریح کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و مزین شدن سال جدید بنام« اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، از همه شهروندان و دستگاه‌های اجرایی استان که دارای کتاب ‌های بلااستفاده و خوانده شده هستند دعوت کرد با اهدای کتاب به کتابخانه های محل سکونت خود ، امکان استفاده همگانی از کتاب را فراهم سازند و با مشارکت خود در طرح اهدای کتاب، گامی ارزنده در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بردارند.
استاندار خراسان شمالی با تقدیر از مدیریت کتابخانه ملی در حمایت از استان های در حال توسعه خاطر نشان ساخت : امیدوارم این همکاری تداوم داشته باشد و با تجهیز کتابخانه های عمومی گام موثری در توسعه و پیشرفت استان برداشته شود .
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این خصوص بیان‌کرد، با توجه به مستعد بودن منطقه از لحاظ کتابخوانی و نیاز مبرم به منابع، تعامل بین سازمان ها ضرورت دارد و کتابخانه‌ها نباید منتظر سهمیه کتاب از طرف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور باشند و بایست با رایزنی و تعامل و مشارکت بتوانند که کتاب های اهدایی را جذب و جهت استفاده مراجعین و عموم مردم در قفسه‌های کتابخانه‌ها قراردهند.
علی‌‌محمد جهانی، افزود: استفاده از ظرفیت نخبگان و بزرگان استان نیز برای گسترش فضای کتابخانه‌ها و توسعه منابع کتابخانه‌ای از دیگر اقداماتی است که می بایست در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مورد توجه قرار گیرد و تمامی کتابداران و رؤسای ادارات شهرستان ها باید با شناسایی و جذب این ظرفیت و نزدیک کردن آنها به کتابخانه‌ها تلاش کنند تا توسعه مطالعه و کتابخوانی محقق و نهادینه شود.
وی با اشاره به اینکه با همت همه همکاران مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان، خراسان شمالی، جزو 6 استان برتر از نظر شاخص‌های اعضا و امانت در کشور است، ولی هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب بایست تلاش‌های بیشتری انجام شود.
سید علی‌اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی طی نامه‌ای ضمن تقدیر از دکتر صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و دکتر امیرخانی، معاون کتابخانه ملی خواستار مساعدت بیشتر سازمان اسناد و کتابخانه ملی به استان شد.
7187/1744/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده