ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نخستین سمپوزیوم روابط عمومی استان اردبیل برگزار شد

به گزارش ایرنا، در شروع کار این سمپوزیوم میزگرد تخصصی با حضورهوشمند سفیدی از استادان برجسته ارتباطات و روابط عمومی، طاهر شریفی معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل، سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اسحاق رسولی رییس مرکز علمی- کاربردی خبر اردبیل برگزار شد .
در این میزگرد تعریفی از روابط عمومی و نقش های متعدد آن ارایه شده و سپس به رابطه بین روابط عمومی و رسانه و همچنین نقش روابط عمومی در راه رسیدن به توسعه این استان و چالش های پیش رو پرداختند.
تاکید بر نگاه سیستمی و بهینه سازی کلی بجای تقویت نقطه ای در زمینه کارکرد روابط عمومی، استفاده از همه ابزارهای موجود و بروز، انطباق ابزارهای اجتماعی و توسعه ای، مدیریت و سیاستگذاری مناسب و انتظار بجا از روابط عمومی ها در این میزگرد مورد تاکید قرار گرفت.
همچنین هم افزایی و همفکری، پالایش فرهنگی و تعامل مناسب و مستمر با رسانه ها، سرمایه گذاری اجتماعی و جلب اعتماد عمومی توسط روابط عمومی ها از لوازم توسعه عنوان شد.
کارشناسان امر توسعه را امری همه جانبه و نیازمند همدلی دولت و مردم نامیدند و اقناع افکار عمومی برای همراه کردن مردم در راه رسیدن به توسعه را ضرورتی انکار ناپذیر عنوان کردند که تحقق آن برعهده روابط عمومی هاست.
دکتر سفیدی در این میزگرد نقش روابط عمومی زمینه آگاهی بخشی به جامعه را مهم توصیف کرده و بیان کرد: ایجاد و خلق فهم عمومی مهمترین نقش روابط
عمومی بعنوان مهمترین ابزار فرهنگی مردمسالاری می باشد.
طاهر شریفی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز با بیان اینکه استان اردییل در مسیر توسعه با موانع فرهنگی روبروست بر نقش روابط عمومی ها در رفع این موانع تاکید کرد.
ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز فرهنگ،رسانه و روابط عمومی را سه ضلع مثلث توسعه ادانسته و تشریح کرد : روابط عمومی و رسانه، قهرمانان بسترسازی توسعه و مردم سالاری است.
رییس سمپوزیوم و مدیرکل روابط عمومی و دفتر استاندار اردبیل نیز در ادامه این آیین عملکرد کنونی روابط عمومی ها را دچار روزمرگی عنوان کرد که از وظایف ذاتی خود در دنیای کنونی عقب ماندند.
فرهاد عظیمی گفت: مجموعه روابط ظرفیت بالایی برای ایجاد همدلی بین مردم و سیاست های دولت و تبیین برنامه ها دارد که مدیران دستگاه های اجرایی از این توانایی استفاده نمی کنند و آن را به فراموشی سپردند.
به گفته مسوولان برگزاری نخستین سمپوزیوم روابط عمومی استان اردبیل یک هزار اثر در زمینه ارتباطات و روابط عمومی به دبیرخانه این سمپوزیوم ارسال شده بود که در نهایت از 26 نفر به عنوان برگزیده در بخش های پیشکسوتان، مسوولان دستگاه های اجرایی و مدیران روابط عمومی ارتباط گستر، کارشناسان برتر روابط عمومی، پژوهش ارتباطی، ارتباطات الکترونیکی، ارتباطات رسانه ای، اطلاع رسانی، ارتباطات خاص، نوآوری در روابط عمومی و تکریم ارباب رجوع قدردانی شد.
برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی از دیگر بخش های نخستین سمپوزیوم یک روزه روابط عمومی استان اردبیل است که در نوبت عصر برگزار خواهد شد.
8123/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده