ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جایی برای پیرمردها نبست

امروزه جریان اصلاح طلبی در دوران دگردیسی و تغییر استراتژی خویش است تا شاید بتواند در سایه این آسیب شناسی ها و نقد درون ساختاری خود به دوران تلخ شکست های سیاسی خود به ویژه در انتخابات ریاست جمهوری مانند ۸۴ و ۸۸ خاتمه دهد و خود را برای انتخابات بعدی با سیاست نقد درونی مهیا کند.
عاملی که امروزه باعث گرایش مردم به اصلاحات شده این است که مردم خواهان یک مجلس متخصص و علمی هستند که نیروها باید حرفه ای و آگاه به مسایل روز کشور باشند و با نظام اداری فاسد مقابله کنند و خود منشاء فساد نباشند و به فکر رفاه اجتماعی و اصلاح امور جاری در جهت بهبود باشند در این جاست که اصلاح طلبی خودش را نشان می دهد زیرا استراتژی فشار از پایین و چانه زنی در بالا راهبرد فعالیت سیاسی اصلاح طلبان است.
مرتضی گلی زاده دبیر حزب جوانان گفت: چند نفر همه ساختارهای اصلاحات را در استان در اختیار گرفته اند و به جای همه اعضا تصمیم می گیرند یا از طریق لابی گری به این دلیل که با لایه های بالای اصلاحات در تهران ارتباط دارند آنها را با رای خود هماهنگ کرده و نظرات خود را به تمامی جامعه اصلاحات استان تحمیل می کنند و این امر یکی از اصلی ترین مشکلات اصلاح طلبان استان است.
خدیجه خورشیدسوار دبیر جمعیت زنان نو اندیش افزود: اول خواسته ها و منافع فردی را کنار بگذاریم و بعد اصلاح طلب شویم زیرا اصل اساسی در یک حزب این است که منافع جمع را در نظر بگیریم و یک اصلاح طلب باید یاد بگیرد توقعات خویش را پایین آورده و به دنبال منافع خود در حزب نباشد.
وهاب حمزه لو دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تصریح کرد: جریان اصلاحات در استان بر اساس یک روند متکثرگرایانه است و مردم در دور دوم انتخابات نشان دادند این حرف که استان مرکزی پایگاه اصول گرایی است، اشتباه بوده و مردم از قبل اصلاح طلب بوده اند.
وی خاطر نشان کرد: در کمتر از دو دهه شکل گیری اصلاحات، مردم بسیار هوشمندانه به نفع این جریان رای داده و روند پیشروری آن بسیار منطقی تر شده و حداقل این است که به یک اتحاد نسبی دست یافته ایم.
شیر کشی ( بحران از پا درآمدن تولیدکنندگان شیر استان)، هیس! اصلاحاتی ها نقد نمی کنند و ایجاد نسل چهارم تلفن همراه در استان مرکزی از دیگر عنوان های روزنامه وقایع استان مرکزی است.
روزنامه وقایع استان با مشی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی نیره یوسفی راد منتشر می شود.
***ظلم آشکار در حق شهروندان اراکی یکی از عنوان های خبری شماره 712 روزنامه عطریاس استان مرکزی است که به اعتراض مجدد اعضای شورای شهر به عدم تخصیص عوارض آلایندگی پرداخته است.
اسماعیل تاج آباد رئیس شورای شهر اراک در خصوص تخصیص عــوارض آلایندگی گفت: در سال گذشته دانشگاه شــهید بهشتی به عنوان یک کارشــناس بی طرف مطالعاتی را در خصوص عوارض آلایندگی ســه مجموعه پالایشــگاه، پتروشــیمی و نیروگاه انجام داد و نتیجه آن را عــوارض 86 درصدی برای اراک و 14 درصدی برای دو شــهر خنداب و شازند عنوان کرد اما متاسفانه هنوز هیچ کدام از معوقات این شهر نسبت به عوارض آلایندگی پرداخت نشده است.
وی افزود: عوارض آلایندگی که به عنوان مرحم زخم های این شــهر مطرح است با عدم انجام وظیفه پتروشــیمی در راستای پرداخت بخشی از آن باعث شده مردم شهر اراک سالانه هــزار میلیارد ریال ضرر آن را متحمل شــوند.
دولت یازدهم در شرایط بحرانی کشور را تحویل گرفت، بررسی لغو کنسرت های شهرام ناظری، همایون شجریان و کیوان کلهر و این کوزه گر دهر فارسی (بررسی جایگاه حکیم خیام نیشابوری به مناسبت روز بزرگرداشت وی) از دیگر عنوان های خبری روزنامه عطریاس استان مرکزی است.
روزنامه عطریاس استان مرکزی با مشی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی داود باقری منتشر می شود.
51 نشریه و 9 پایگاه خبری و اطلاع رسانی در استان مرکزی فعالیت رسانه ای دارند.
7114/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده