ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خانه علم در استان البرز دایر می شود

به گزارش ایرنا، سید حمید طهائی روز پنجشنبه در دومین نشست شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات حوزه استانداری برگزار شد، به لزوم راه اندازی این خانه در استان اشاره کرد و افزود: چنین خانه هایی در استان های دیگر کم و بیش وجود داشته ولی در البرز مجموعه ای است که می تواند برای آینده ی نه فقط استان بلکه کشور راه حل ارائه دهد و مسائل و مشکلات را برطرف کند.
وی ایجاد خانه علم در استان را آغاز یک حرکت بلند دانست و اظهار داشت: در البرز مراکز تحقیقاتی پژوهشی متعدد ملی، دانشگاه ها و استعدادهای بالایی وجود دارد و همچنین بیشترین جمعیت فارغ التحصیل دانشگاهی در مقایسه با سایر استان ها داریم.
وی ادامه داد: اگر این استعدادها و پتانسیل ها را بخواهیم به نوعی دور هم جمع کنیم تا از پتانسیل آن ها جامعه استفاده کند، امروز آغاز آن حرکت بود، یعنی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تصویب شد که ابتدا خانه علم و به تبع آن خانه های علوم و در نهایت شهرعلم ایجاد شود.
طهائی گفت: اگر ظرفیت های موجود در بعضی از مراکز علمی پژوهشی که بعضا دستگاههای بسیار گرانقیمت و ارزنده ی علمی پژوهشی دارند در خدمت اندیشمندان و دانشمندان قرار بگیرد می توانیم توسعه علوم در سطح گسترده ای شاهد باشیم.
وی افزود: اگر در آینده جوانان ما از این فضاها استفاده کنند که اکنون پایه گذاری شد می توانند برای رسیدن به اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و نگاهی که نسبت به آینده جامعه داریم که از حافظه محوری به سمت استعداد محوری و توانا کردن دانش آموزان و دانشجویان است، گام های بلندتری برداریم.
استاندار البرز اظهار داشت: برای راه اندازی خانه علم بایستی مواردی همچون اینکه از شهر علم چه می خواهیم، ابعاد و خصوصیات آن را بدانیم و ظرفیت اولیاء دانش آموزان، دانشجویان و اولیاء سازمان ها و نهادها استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: در استان البرز حدود 3500 واحد صنعتی تولیدی رسمی و حدود سه هزار واحد صنعتی به صورت غیر رسمی فعالیت می کنند که به عنوان یک بنیه بسیار قوی در استان هستند و باید از آن ها استفاده هائی در راستای تعلیم و تربیت و ارتقای علمی دانش آموزان داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه مراکز فنی حرفه ای و دانشگاه های جامع خوبی در استان فعال هستند، گفت: باید بدانیم که ارتباط دانشگاه و مراکز تعلیم و تربیتی را با صنعت چگونه می شود اصلاح کرد.
استاندار البرز با اشاره به اینکه اگر محصول تولیدی تحول پیدا نکند در بازار مشتری ندارد زیرا علم در حال پیشرفت است، افزود: دنیا دنیای رقابتی است و دروازه ها هم باز شده و دیگر دروازه ها بسته نیست که در حصر باشیم و باید همکاری کنیم تا در این رقابت پیروز باشیم.
وی اضافه کرد: علیرغم تمام مشکلات ایجاد شده از سوی مخالفین، باز هم جوانان ما می درخشند که لطف خداست و باید بدانیم که در فضای باز چگونه هستند؟
در این نشست ضمن تصویب راه اندازی خانه علم در استان مصوب شد که فراخوانی برای مشارکت مردم ، بانک ها و صنایع برای تامین منابع جهت راه اندازی این خانه منتشر شود.
6156/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده